Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Filtrepres

Konu, 'ARŞİV' kısmında Tuğba Cabi tarafından paylaşıldı.

 1. Tuğba Cabi

  Tuğba Cabi CMNet Üyesi

  Çamur susuzlaştırma için polielektrolit kullanıyorum.Fakat normalde 45dkda filtreprese poli veriliyorken,şimdi 1-1 buçuk saatte neredeyse poli havuzunun tamamı bitiyor.Tekrar poli hazırlamak zorunda kalıyoruz.Kısacası daha fazla polielektrolit almaya başladı.Bunun nedeni ne olabilir? Polielektrolit değişmedi.
   
 2. Ufuk Habib Gözler

  Ufuk Habib Gözler CMNet Üyesi

  Dozaj pompasını kontrol etmelisin
   
 3. Tuğba Cabi

  Tuğba Cabi CMNet Üyesi

  Pompayı kontrol ettim ama sanırım problem onunla alakalı değil,çünkü tam tersine fazla aldığı için ayarı düşürüldü,bir yerden sızma kaçak varmıdır yokmudur sanırım kontrol etmek lazım.Presle alakalı başka ne olabilir diye düşünüyorum ama...:confused:
   
 4. Seçkin Veral

  Seçkin Veral CMNet Üyesi

  filtrepress bezlerinde de bir sıkıntı olabilir. Ancak bana kalırsa asıl sorun dozaj pompasındadır.
   
 5. Onur Altun

  Onur Altun CMNet Üyesi

  filtre bezlerinin yıkamasını iyi yapın bence nedeni buda olabilir...ayrıca pompanın varyatör ayarları ile oynanmış ise buda bi nedendir...sıvı poli mi kullanıyorsunuz??
   
 6. Volkan Azak

  Volkan Azak CMNet Üyesi

  poli elektrolit büyük ihtimal bi yerden kaçak vardır. dozaj pompasının bağlı olduğu boru hattı baksanız sizin için daha avantajlı olacaktır.
  kolay gelsin,
   
 7. izbend

  izbend CMNet Üyesi

  Mekanik olarak sorun görünmüyorsa çamur yaşına bakmalısın.
   
 8. Volkan Azak

  Volkan Azak CMNet Üyesi

  Tuğba Hanım,

  polielektrolit dozaj pompasında veya hattın ufakta olsa bir yerlerinde kaçak/sızıntı vardır. çamur yaşı vs. poli etkilemez; çünkü poli dozaj pompasını ayarladıktan sonra pompa yardımı ile bastığınız için gidecek poli bellidir. veya ampirik olarak dozaj pompasının saatte kaç lt basacağını ayarladıktan sonra poli tankına bakın basılan litre ile azalan miktar aynı mı diye ?
   

İlginizi Çekebilir

indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?