Filtrepres

Tuğba Cabi

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
SHAMROCK TEKSTİL SAN. VE TİC. A.Ş.
Çamur susuzlaştırma için polielektrolit kullanıyorum.Fakat normalde 45dkda filtreprese poli veriliyorken,şimdi 1-1 buçuk saatte neredeyse poli havuzunun tamamı bitiyor.Tekrar poli hazırlamak zorunda kalıyoruz.Kısacası daha fazla polielektrolit almaya başladı.Bunun nedeni ne olabilir? Polielektrolit değişmedi.

Tuğba Cabi

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
SHAMROCK TEKSTİL SAN. VE TİC. A.Ş.
Pompayı kontrol ettim ama sanırım problem onunla alakalı değil,çünkü tam tersine fazla aldığı için ayarı düşürüldü,bir yerden sızma kaçak varmıdır yokmudur sanırım kontrol etmek lazım.Presle alakalı başka ne olabilir diye düşünüyorum ama...:confused:

Seçkin Veral

Kayıtlı Kullanıcı
filtrepress bezlerinde de bir sıkıntı olabilir. Ancak bana kalırsa asıl sorun dozaj pompasındadır.

Onur Altun

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Su Yönetimi Genel Müdürlüğü
filtre bezlerinin yıkamasını iyi yapın bence nedeni buda olabilir...ayrıca pompanın varyatör ayarları ile oynanmış ise buda bi nedendir...sıvı poli mi kullanıyorsunuz??

Volkan Azak

Kayıtlı Kullanıcı
poli elektrolit büyük ihtimal bi yerden kaçak vardır. dozaj pompasının bağlı olduğu boru hattı baksanız sizin için daha avantajlı olacaktır.
kolay gelsin,

izbend

Kayıtlı Kullanıcı
Mekanik olarak sorun görünmüyorsa çamur yaşına bakmalısın.

Volkan Azak

Kayıtlı Kullanıcı
Tuğba Hanım,

polielektrolit dozaj pompasında veya hattın ufakta olsa bir yerlerinde kaçak/sızıntı vardır. çamur yaşı vs. poli etkilemez; çünkü poli dozaj pompasını ayarladıktan sonra pompa yardımı ile bastığınız için gidecek poli bellidir. veya ampirik olarak dozaj pompasının saatte kaç lt basacağını ayarladıktan sonra poli tankına bakın basılan litre ile azalan miktar aynı mı diye ?