• Sitemizde dosya yada bilgi temini amacıyla mail adresi paylaşımı yasaklanmıştır. Unutmayınız ki benzer problemle karşılaşan başka meslektaşlarımızda olabilir, şahsa özel bilgi alınması durumunda da forum amacından uzaklaşarak işlevselliğini yitirebilir. Mail adresi paylaşımı dolayısıyla yaptırıma uğrayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Filtrepres

Kayıt
23 Şubat 2010
Mesajlar
427
Beğeniler
114
Şehir
Denizli
#1
Çamur susuzlaştırma için polielektrolit kullanıyorum.Fakat normalde 45dkda filtreprese poli veriliyorken,şimdi 1-1 buçuk saatte neredeyse poli havuzunun tamamı bitiyor.Tekrar poli hazırlamak zorunda kalıyoruz.Kısacası daha fazla polielektrolit almaya başladı.Bunun nedeni ne olabilir? Polielektrolit değişmedi.
 
Kayıt
23 Şubat 2010
Mesajlar
427
Beğeniler
114
Şehir
Denizli
#3
Pompayı kontrol ettim ama sanırım problem onunla alakalı değil,çünkü tam tersine fazla aldığı için ayarı düşürüldü,bir yerden sızma kaçak varmıdır yokmudur sanırım kontrol etmek lazım.Presle alakalı başka ne olabilir diye düşünüyorum ama...:confused:
 
Kayıt
14 Kasım 2009
Mesajlar
122
Beğeniler
34
Şehir
Ankara
#5
filtre bezlerinin yıkamasını iyi yapın bence nedeni buda olabilir...ayrıca pompanın varyatör ayarları ile oynanmış ise buda bi nedendir...sıvı poli mi kullanıyorsunuz??
 

Volkan Azak

CMNet Üyesi
Kayıt
6 Ekim 2010
Mesajlar
187
Beğeniler
19
Şehir
istanbul, alibeyköy
#8
Tuğba Hanım,

polielektrolit dozaj pompasında veya hattın ufakta olsa bir yerlerinde kaçak/sızıntı vardır. çamur yaşı vs. poli etkilemez; çünkü poli dozaj pompasını ayarladıktan sonra pompa yardımı ile bastığınız için gidecek poli bellidir. veya ampirik olarak dozaj pompasının saatte kaç lt basacağını ayarladıktan sonra poli tankına bakın basılan litre ile azalan miktar aynı mı diye ?