• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

GDT lisans alma

Zeynep Engin

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba..geri dönüşüm tesisi için lisans başvurusu yapmam gerekiyor.gerekli olan şartlar sağlandı.sadece internet üzerinden belgeleri yükleyip başvurmam lazım.Ama nasıl yapacağımı bilmiyorum.yardımcı olursanız sevinirim.Bir de önce tesise kendimi çevre görevlisi olarak atamam gerekiyormuş, nasıl yapılıyor? bakanlığın sitesindeki yardım bölümleri açılmıyor.Bilgisi olan varsa yardımcı olsun lütfen.

"Gerekli olan şartlar sağlandı" dan kastınız nedir? Bütün evrakları tamamlayabildiniz ama girişlerini mi yapamıyorsunuz?

@S.Gönenç
evet.girişleri nasıl yapacağımı bilmiyorum. Basvuruyu kendi sayfamdan mı yoksa şirketin sayfasından mı yapmam gerekiyor?

@S.Gönenç
Birşey daha sormak istiyorum.Ben kendi sayfamdan çalıştığım firmayı kaydettim.İşe giriş bildirgesini istedi yükledim.Ama lisans başvurusu yapmak istediğimde kayıtlı tesisiniz olmadığı için işlem yapamıyorsunuz diyor hala.Bunun kim tarafından onaylanması gerekiyor?

• Ek-2 Kapsamı Tesislerinde Çalışan-Çalışıcak Olan Çevre Görevlileri;İşletme Protokol sayfasında Firma/İşletme işe giriş işlemlerinin ardından ,Tesis seçim sayfasında çalışacakları tesis seçerek
  • UYARI: Protokol işlemlerinde Firma/İşletme türü Belediye ise vergi numarası varsa Firma/İşletme türü "Firma" olarak seçilmelidir!
  • Çevrimiçi Çevre İzinleri sisteminde tesis Geçici Faaliyet , İzin ve İzin/Lisans işlemlerini gerçekleştirebilir.

@S.Gönenç
Çevre Danışmanlık Firması;İşletme Protokol İşlemleri sayfasında İşletme ile protokol yapıl
  • hmm :):) evet yüklemedim.Ama vekaleti çevre danışmanlık firmasıysak yüklemek gerekmiyor mu? ben ek-2 deki işletmede çalışan çevre görevlisiyim.İşe giriş bildirgesini yükledikten sonra, bunu birinin onaylaması mı gerekiyor?Firma sahibi ya da çevre ve şehircilik il müdürlüğü gibi?
  • Çevre Danışmanlık Firması;İşletme Protokol İşlemleri sayfasında İşletme ile protokol yapılması ve Tesis İşlemleri kısmından ilgili Tesis için vekaletname yükleyerek
  • Çevre Yönetim Birimleri;Ç.Y.B. Tesisleri sayfasında tesisi sorumlu oldukları tesislere ekleyerek
  • Ek-2 Kapsamı Tesislerinde Çalışan-Çalışıcak Olan Çevre Görevlileri;İşletme Protokol sayfasında Firma/İşletme işe giriş işlemlerinin ardından ,Tesis seçim sayfasında çalışacakları tesis seçerek
  • UYARI: Protokol işlemlerinde Firma/İşletme türü Belediye ise vergi numarası varsa Firma/İşletme türü "Firma" olarak seçilmelidir!
  • Çevrimiçi Çevre İzinleri sisteminde tesis Geçici Faaliyet , İzin ve İzin/Lisans işlemlerini gerçekleştirebilir.
Aslında bakanlığın sitesinde yazıyor sanırım.yardım bölümü var ama yardım dokuman ve videoları açılmıyor.O yüzden yapamıyorum :(:( Bilenlerin hepside birbirinden farklı şeyler söylüyor.

aynı işlemleri yapıp çevre iznini aldım çalıştığım firma için,tesis yetkilisi (genel müdür,fabrika müdürü) kimi tanımladıysanız elektronik imza ile işe giriş bildirgesini imzalaması gerekiyor,ben o şekilde yaptım.

@pinarodabasi
çok teşekkür ederim Pınar Hanım.Peki tesis yetkilisi benim girdiğim sistemden kendi kullanıcı adıyla girip mi onaylayacak? Firma benim kullandığım sistem haricinde 2 tane daha kullanıyor da o yüzden soruyorum.Cevaplarsanız çok sevinirim :):)

Geri dönüşüm tesisi için ÇED gerekli değildir belgesi alınması için iş akım şeması hazırlanması gerekiyor.Bunun örneği elinde olan var mı acaba?