Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Geçici faaliyet belgesi alınması

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Seval Çevre tarafından paylaşıldı.

 1. Seval Çevre

  Seval Çevre CMNet Üyesi

  Çalıştığım firma farklı bir adrese taşınıyor.Lisanslı firmayız ancak faaliyet alanı değiştiği için tekrardan gfb başvurusu yapmamız gerekiyormuş.Neler yapmam gerekiyor bilgisi olan arkadaşlar sırayla neler yapmam gerektiğini yazabilir mi biraz araştırdım ama tam oturmadı kafamda.
   
 2. Engin Bircan

  Engin Bircan CMNet Üyesi

  Forumda baya geniş bilgi var aslında, sanırım yeterince araştırmamışsınız @Seval Çevre

  lttaki linkteki GFB nin nasıl ve hangi konularda nereden yenileneceği ile ilgili izlemeniz gerek yol var. Sizin probleminiz de linktekinin bir benzeri. Çözüm olacağını düşünüyorum. Sorunuzu olursa gene de yardımcı olmaya çalışayım...

  Ünvan değişikliği gfb - Çevre Mühendisleri
   
 3. Evrem Yeşil

  Evrem Yeşil CMNet Üyesi

 4. Seval Çevre

  Seval Çevre CMNet Üyesi

  Şimdi arkadaşlar biz tat,gdt ve ambalaj üreticisiyiz.EK-2'nin 8.1=Ambalaj atigi toplama-ayirma ve/veya geri kazanim tesisleri.(Hava emisyonu konulu çevre iznine getirilen muafiyet geri kazanim tesisleri için geçerli degildir.)Şimdi bizim Çed kapsam dışı yazımız var.Adres değişikliği yaptığımız için tekrar gfb alacağız.Burada o çed kapsam dışı yazısını kullanabilir miyim yoksa yeniden mi başvurmam lazım.
   
 5. Melis Kara

  Melis Kara CMNet Üyesi

  ÇED, alana verilen bir görüştür, yeni yeriniz için görüşü yenilemeniz gerekir, kullanamazsınız.
   
 6. Seval Çevre

  Seval Çevre CMNet Üyesi

  Ben yeni işe başladım bu konuyla ilgili hiç fikrim yok.Nasıl başvuru yapıyoruz Çed için dilekçe yetiyor mu, yoksa çok şey isteniyor mu?
   
 7. Üstad belirtmiş,eğer yeni alana taşınacaksanız çed görüşünü yenilemeniz gerekir ve yeni yer için kapasite raporu varsa hemen müracaat ediniz.
   
 8. Dilekçe ile beraber iş akım şeması ve proses özeti,1/5000 ölçekli nazım imar planı ve firma bilgilerini içeren ekli form istiyorlar.Bu formu il çevreden temin edebilirsiniz. Ben size dilekçeyi göndereyim.
   

  Ekli Dosyalar:

 9. Seval Çevre

  Seval Çevre CMNet Üyesi

  1/5000 Ölçekli imar planı nereden alınıyor.Sicil gazetesi değiştikten sonra kapasite raporunu adres değiştiği için tekrardan yenilememiz gerekiyor heralde.Tesisin koordinatlarını nereden bulabilirim.Bir de dilekçe de Muafiyet talebinin gerekçesi diye bir kısım var oraya ne yazmalıyım.
   
 10. Bir de
  eğer firma sahibi iseniz tapu,kiracı iseniz kira sözleşmesini eklemeniz gerekmektedir.
   
 11. Seval Çevre

  Seval Çevre CMNet Üyesi

  Ama ben bir sürü sormuştum:) Bu hangisinin cevabı
   
 12. @Seval Çevre 1/5000 ölçekli imar planını,eğer organize sanayi bölgesinde iseniz o.s.b. müdürlüğünden eğer organize sanayi bölgesinde değilseniz bağlı bulunduğunuz belediyeden talep edebilirsiniz. Tesis koordinatlarını google earth'den bulabilirsiniz.Dilekçede muafiyet talebinin gerekçesi kısmını boş bırakacaksınız.
   
 13. Seval Çevre

  Seval Çevre CMNet Üyesi

  Teşekkür ederim.
   
 14. Rica ederim.İyi çalışmalar.
   
 15. Seval Çevre

  Seval Çevre CMNet Üyesi

  Bir şey daha sormak istiyorum.İş akım şeması hazırlanırken 2. sırada üretim faaliyeti/faaliyetleri kısmında ambalaj atığı toplama ayırma,ambalaj üretimi,ambalaj atığı geri kazanımı konularını alt başlık altında yazacak mıyım?Aynı şekilde 3. sırada vaziyet planları,iş akım şeması kısmında ünite ünite ayırmış , buralara pres makinası,badonoz, ayırma bandı baskı makinesi filan bunları tek tek yazıp görevlerini mi açıklayacağım.
   
 16. Size şu şekilde örnek vereyim mesela toplama ayırma,kırma ve presleme faaliyeti yapıyorsanız bunları açıklayabilirsiniz.Çok detaya girmeden önemli noktaları yazabilirsiniz. 2. Sorunuza gelecek olursak bir iş akım şeması çizebilirsiniz sırasıyla ne işlemler yapılıyorsa.Örnek olarak ambalaj atıkları-boşaltma noktası-toplama ayırma bandı-kırma makinesi vb diyerek oklar yardımıyla gösterirseniz ve bir de faaliyet açıklaması eklerseniz yeterli olacaktır.
   
 17. Seval Çevre

  Seval Çevre CMNet Üyesi

  çevre ve şehircilik bakanlığında ki sayfada iş akım şeması ve proses özeti varda çok karışık gelmişti o.İlla ki onu mu doldurmam lazım yoksa kendim benzerini hazırlasam olur mu.

  Mesela buradaki gibi mi
   

  Ekli Dosyalar:

 18. S
  izin gönderdiğinizde olur ve çok güzel olmuş.Elinize sağlık.Yaptığınız işi de anlatmışsınız bence olur.Bakanlığın sayfasındaki örnek bana da karışık gelmişti ve ben sadeleştirdim.
   
 19. Seval Çevre

  Seval Çevre CMNet Üyesi

  teşekkür ederim.Yapmaya çalışacağım bende bakalım.
   
 20. rica ederim. Takıldığınız yer olursa sorun.
   

İlginizi Çekebilir

IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?