• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Gfb yenileme

sdagtekin

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Vakıf
GFB aldığımız başvurumuzdan bazı izin konularını çıkarıyoruz ve ortada izin vurulacak madde kalmıyor bu durumda gfb yenileme yapacağız(il müdürlüğü o şekilde çözüm bildirdiler) yenileme işlemlerine nereden başlıyoruz?
mevcut tesisi başvuru-gfb yenileme-yenileme nedeni -sonrası da ilerlemiyor zaten?

daha önce deneyen arkadaş var mı acaba?
Teşekkür ederim

@Yasin Güldeş
kolay gelsin kardeş işletmenin sahibi veya unvanı değişmesi durumunda firma sahibi değişikliğe ilişkin sicil gazetesi, kapasite raporu ve mevcut çevre ve izin lisans koşullarına uyacağına dair taahhütname ile başvuru yapar ve yetkili kişiler değerlendirme yaparak, yeni belge alınmasını gerek görmezlerse önceki belgenin geçerlilik süresi değişmemek kaydıyla belge yeniden düzenlenir. Bakanlık acaba bunu yapmadı mı?

resmi makamların bunu yine resmi olan yönetmeliğe göre yapmaları lazım ancak anladığım kadarıyla nereden ulaşılacağı hangi talimata esasen hazırlandığı bile belli olmayan aşağıdaki linkteki belgedekileri yapıyorsunuz, bir de başka bir yerde bu konuda 4000tl-5000tl ücretten bahsedildiğini duydum ama nerde yazar resmi midir nedir anlamadım duyumlar bu kadar eğer başarırsan bize de haber ver; işte efsanevi link :
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Not: buradaki resmiden kasıt, memur olan kişilerin telefonda ya da yüzünüze söyledikleri her şeyin resmi tebligat olduğu sanılıyor, bunun hatalı bir algı olduğunu ve resmi olmadığını, resminin kanun, yönetmelik, genelge, tebliğ olduğunu kastettim