Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hastaneye gelen tehlikeli atıklarla alakalı yazı

Konu, 'Tehlikeli Atıkların Kontrolü' kısmında ceren123 tarafından paylaşıldı.

1. ceren123

ceren123 CMNet Üyesi

Arkadaşlar Çevre Bakanlığından hastanemize tehlikeli atıkların ayrı toplanması gerektiğiyle alakalı bir yazı geldi. Ayrıca atık yönetim planı hazırlanması gerektiği de yazılı. Ekte örnek bir atık yönetim planı var. Ancak eski formattaki atık yönetim planı. (Endüstriyel atık yönetim planı) Sizler eski formatı mı kullanıyosunuz?

2. mnemonic

mnemonic CMNet Üyesi

Tehlikeli atıklar ile ilgili olarak hastaneniz lisanslı bir firma ile çalışıyor mu? Öncelikle bunu yapmanız gerekiyor. Bende pek çok hastane için hazırlamış olduğum atık yönetim planları örnekleri mevcuttur. Gerktiğinde paylaşabilirim.

Ersin Aktaş bunu beğendi.
  3. ceren123

ceren123 CMNet Üyesi

Evet lisanslı firmalarla anlaşmalarımız var. Şuan hangi formatı kullanmam gerektiğini bilmiyorum.

4. Ersin Aktaş

Ersin Aktaş CMNet Üyesi

Hastanelerde oluşan tehlikeli atıklarla ilgili olan atık yönetim planlarından paylaşabilir misin?

Dilan Seycan bunu beğendi.
  5. morgul

morgul CMNet Üyesi

hastanelerde bulunan laboratuvar atıklarının nötralizasyondan geçirilerek kanala verilmesi hakkında bakanlık görüşü olan var mı elinde

6. Gizem Sunar

Gizem Sunar CMNet Üyesi

Şu an çevre bakanlığı ve tübitak Sağlık kuruluşlarından kaynaklanan atıksuların arıtılmasıyla ilgili bir proje yürütüyor. Nötralizasyon sisteminin yeterli olmadığı ve piyasanın da tam olarak ihtiyacı karşılayamadığı yönünde görüşler var. Bu proje sonucunda yönetmelik yayınlanması planlanıyor. Şu an için hastaneler bu konuda beklemede. Bunu araştırabilirsiniz isterseniz.

7. morgul

morgul CMNet Üyesi

Arkadaşlar,

Hastanelerde oluşan tarihi geçmiş, paketi açılmamış ameliyat malzemeleri vs. hangi kodla gönderilebilir. Acil DÖnüşe ihtiyacım var

8. TalipGÜNER

TalipGÜNER CMNet Üyesi

Paket açılmamışsa evsel atık ya da geri dönüşüm örnek: eldiven ya da enjektör siz bu listeyi daha da uzatabilirsiniz

İlginizi Çekebilir

41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...