Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

HES protestosu

Konu, 'ARŞİV' kısmında Can Avşar tarafından paylaşıldı.

 1. Can Avşar

  Can Avşar Genel Yönetici

  Eki Görüntüle 11680

  Karabük'ün Yenice ilçesindeki Şeker Kanyonu'nda yapımı planlanan Şimşir Regülatörü ve Hidroelektrik Santrali (HES) için düzenlenen Halkın Katılımı Toplantısı, bir grup tarafından protesto edildi.

  Yenice Belediyesi Düğün Salonu'nda düzenlenen toplantıyı protesto etmek için toplanan bir grup, slogan atıp pankart açarak salonun önüne kadar geldi.Burada polisler tarafından engellenen grup üyeleri, toplantıya katılmayacaklarını, etkinliğin yapılmaması için bir araya geldiklerini ifade ettiler.
  Eski Yenice Belediye Başkanı Mustafa Akay, burada yaptığı açıklamada, ilçelerinin yüzde 80'inin orman olduğunu belirterek, bu alanların küresel sermayeye peşkeş çekilmesine izin vermeyeceklerini söyledi.İlçelerinde yapılacak HES'lerin amacının elektrik üretimi değil, gelecekte ülkeler arasında gerçekleşecek su savaşlarına karşı hazırlık olduğunu iddia eden Akay, şöyle konuştu:''Burada yapılan toplantıya, sularımızı ele geçirmeye çalışan uluslararası güçlerin oyunların alet olmamak için katılmadık. İlçemizde HES'leri istemiyoruz, akarsularımız özgürce akmalıdır. Bu toplantılar halkı uyutma, kandırma toplantılarıdır ve görevlilerden başkası katılmamıştır. Demokratik tepkilerle halkı bilinçlendirerek HES'lere izin vermeyeceğiz. Küçücük ilçemizde 2'si yapılmış 5 ayrı HES projesi uygulanacaktır. Biz sularımıza, doğamıza sahip çıkmak istiyoruz. Çölleşme olmaması, hayvanlarımızın yaşaması için mücadele edeceğiz. HES projelerine karşı ne gerekiyorsa yapacağız, projenin arkasında İsrail vardır.''Toplantıda, HES projesinin yapımını üstlenen özel firma yetkilileri proje hakkında bilgi verdi. Vatandaşların katılmadığı toplantıda bazı görevliler hazır bulundu.Grup üyelerinin tepkilerini sürdürmesi üzerine güvenlik güçleri, görevlileri toplantının yapıldığı salonun yangın çıkışından dışarıya aldı.Protestoya katılanlar daha sonra dağıldı.
   

İlginizi Çekebilir

broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?
DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları