• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Içme suyu arıtma tesisi örnek akım şemaları

dosyayı inceledim.. excel formatında güzel bir çalışma olmuş. elinize sağlık..

@Cansu Bağ
o beni kavradı :D arkadaşlar birşey soracağım: bir fabrikaya arıtma tesisi kurulacak ufak da olsa. bunu herhangi sanayiciye yaptırmak zorunda mıyız? illa ki çevre mühendisinin mi olması lazım? diyelim ki sanayiciye yaptırdık. o fabrika için ruhsat alma işlemlerinde sıkıntı çıkar mı?

arkadaşlar, içme suyu,doğal kaynak suyu fabrikaları çevre görevlisi almak durumunda mı ya da çevre danışmanlığı hizmeti....bilgisi olan paylaşsa sevinirdim

yok ziraat müh çalıştıran fabrika var da onu sormamıştm Burak Bey

Doğal kaynak suyu fabrikaları çevre izin kapsamında mı arkadaşlar...Çevre görevlisi çalıştırma zorunluluğu var mı ya da danışmanlık hizmeti kapsamında mı ?

@Burak Bilen Birine yaptırmak zorunda değilsin kendin bile yapabilirsin. Ama olay proje onay dosyasında bitiyor. Arıtmayı yapmadan önce proje onay dosyasını birilerine hazırlatman gerekiyor. Yani bir arıtma firmasına yetkili kuruluşa

@Burak Bilen tesisi yapmanın tek zor yanı eğer işin içine anaerobik sindirim giriyorsa reaktör kolonu kurulumu kısmında oluyor. Genelde dışarıdan hazır gelir böyle kolonlar. Gerisi karıştırıcılar motorlar dedektör ve ölçüm noktaları borulamalar inşaat işi gibi şeyler. Atla deve değil yani tabiri caizse. olay onayları ÇED raporunu almada fizibilite hazırlamada