• Sitemizde dosya yada bilgi temini amacıyla mail adresi paylaşımı yasaklanmıştır. Unutmayınız ki benzer problemle karşılaşan başka meslektaşlarımızda olabilir, şahsa özel bilgi alınması durumunda da forum amacından uzaklaşarak işlevselliğini yitirebilir. Mail adresi paylaşımı dolayısıyla yaptırıma uğrayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Iklim treni

Kayıt
24 Şubat 2009
Mesajlar
151
Beğeniler
42
Şehir
Çorlu, Tekirdağ
#1
İKLİM TRENİ Temmuz 2005’den beri Selanik Istanbul arası tren seferleri düzenlenmekte. Tren, akşam saat 20:00’de Selanikten ayrılıp, 12 saat süren yolculuğun ardından Istanbul’a gelmektedir. Yunanlı İklim Savuncuları, iklim dostu ulaşım araçlarından biri olan tren seyahati vasıtasıyla Selanik, Alexandroupoli-Dedeaağaç ve Istanbul’daki tren istasyonlarında iklim değişikliği konusunda bilinç artırmaya yönelik etkinlikler düzenleyeceklerdir.

İklim Savuncuları bu yolculukları esnasında yerel halkı da etkinliklere davet edeceklerdir. İklim treni etkinliği girişimi Türk sınırı ile kesişince, proje, Türk İklim Savuncularının katılım ve katkılarını da hedeflemiştir. Istanbul’daki istasyon etkinlikleri Türk ve Yunan İklim Savunucuların ortak etkinliği olarak gerçekleştirilecektir. İklim Treni Selanik’ten 17 Eylül’de yola çıkarak, 18 Eylül’de Istanbul’da olacaktır. Sirkeci ve Haydarpaşa istasyonlarında Türk - Yunan İklim Savuncuları ortak etkinlikler düzenleyeceklerdir.