• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Il mud.yazısı ve ced muafiyet (cok acil)

merve akbas

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
çalışmıyor
Arkadaşlar merhaba, ben ambalaj atigi toplama ayirma geri kazanim ve tehlikesiz atik geri kazanim icin uygunluk yazısı,ced muafiyet ve tehlikesiz atık toplama ayırma için başvuru yaptım.Fakat vaziyet planında tehlikesiz atık için kullanacağım alanın parsel numarasını belgelerde yazmadım.Ama alanın toplam kapasitesini tam olarak yazdım. O alanın parsel no ve tapusunu eklemedim.sadece bir tane parselin tapusunu ekledim ve onun parsel numarasını yazdım.bu bana sıkıntı cikarirm???? Acil cevap verebilirmisiniz simdiden tesekkur ederim

Sıkıntı yaşayabilirsin. Zaten tapu ile alan büyüklüğü uyumsuz ise İl Müdürlüğü yazını iade edebilir. Siz İl Müdürlüğüne giderek konuyu anlatın gerekirse ek yazı verin. İlerde sorun yaşayabilirsiniz.

Sorduğum birkaç kişi birşey olmaz en fazla eksiklik verirler tamamlarsin dedi bazısı sıkıntı çıkar.bazıları onlar ona bakmazlar bakarlarsada unutmuşum der tapuyu dahil edersin dediler kafam çok karisti suan

Buarada tesis ced kapsamdisi onuda belirteyim @O.GENÇ

Bence eksiklik yazısını beklemeden ilave tapuyu alıp il müdürlüğünde ilgili memura gidin, dosyaya ekler tapuyu. Süreç uzamamış olur.

@merve akbas
Merhaba üstadım, vaziyet planinda tehlikesiz atik icin kullanacagin alani vaziyet planinda gösterdin mi? Bir de belgelerde belirtmedigim dedigin dilekce mi? Il cevre ile konuş ve o alan icin tapu eklemediysen elden ver. Kapasite raporu ile tapudaki alan miktarlar tutmak zorunda. Vaziyet planinda alan gosterildiyse cok sikinti cikarmazlar ve tapuyuda elden verebilirsin.

Evet vaziyet planında alani gösterdim dilekçelerde demek istemiştim. Evrak takibini yaparken bir kaç gün sonra memuru arayıp eksiklik varmı diye sorsam.Eğer eksiklik belirtirse o zaman ekleyebilirmiyim tapuyu.Şimdi yaparsam dilekcelerinde felanda yenilemem gerekecek galiba @Olgaç Sürmelihindi @jn6zo

İlgili memur tapu eksikliğini fark etmeyerek yazıyı verse bile gelen yazıda ilgili parsel belirtilmediği için izin lisans sürecinde sorun yaşayabilirsin. O nedenle bence gerekli düzeltmeyi yapmanda fayda var. Dilekçeyi yenilemeni istemeyebilir, memura bağlı.

@merve akbas Evet evrak havalesini takip et, ondan sonra ilgili memurla görüş. Tapuyu mail atmanı da isteyebilir, yer görmeye geldiğimizde alırız da diyebilir. Önceki başvuruna ilgi tutup durumunu anlatan dilekçe yazarak tapuyu eke koy da diyebilir. Artık memura kalmış :)

Ced kapsam dışı olduğu için yer görmeye gelmezler dedi bazı arkadaşlar. Yer görmeye gelmezlerse ona göre hareket ederim çok sağolun @jn6zo Meslekte yeni olunca her aklına takılan her eksiklik cozulemeyecekmis gibi geliyor