inorganik Hava Kirleticiler

Fatih Özcan

Site Kurucusu
İnorganik bileşiklerin herhangi bir ekosistemde, ekolojik dengeyi, yani insan ve öteki canlıların varlıklarını ve gelişmelerini sürdürebilmeleri için gerekli olan koşulları bozacak biçimde artması, birikmesi bir çevre kirlenmesini meydana getirir. Gaz halindeki hava kirleticileri kimyasal kompozisyonlarına göre organik ve inorganik olarak ikiye ayrılırlar. İnorganik kirleticilerin başta gelenleri karbon oksitler, kükürt oksitler ve azot oksitlerdir.

Dökümanın devamına ekten ulaşabilirsiniz.
 

Ekli dosyalar

  • inorganik hava kirleticiler.pdf
    84.8 KB · Görüntüleme: 289

Tayfun Bolsu

Kayıtlı Kullanıcı
Fatih bey önce size çok teşekkürler..Size bir sorum olacak ....bilirkişi olarak çağrıldığım bir adliyede elektrik kablolarını yakan 3 kişi hakkında çevreyi kirlettikleri nedeniyle ankara il çevre den bir tutanak yazılarak ..benden bu konu ile ilgili. yanan elektrik kablolarının çevreye verdiği etki konusunda bir bilirkişi raporu yazmam istendi sizden bu çevre olayının kirletici nedenleri ve çevreye nasıl bir etki yapar.yardımınız için çok teşekkürler.....
 

Nazlı Y.

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba, inorganik hava kirleticileri pdf'iyle ilgili bazı bilgilere ulaşabilmem mümkün mü acaba?
Projem için gerekli ama kim tarafından, ne zaman, nerede yazıldı, yayınevi gibi bilgilere ihtiyacım var. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler.
 
KS
Fatih Özcan

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Merhabalar,

Paragraf sonlarında bazı rakamlar göreceksiniz. [1] gibi. Sayfanın sonunda bu numaraya karşılık gelen kaynak ismi mecvuttur. Projenizde bu şekilde kullanabilir yada benim önerim direk kaynağa ulaşarak oradan alıntı yapmanızdır.
 
Üst