• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

İş arayan çevre mühendisleri

• Konuyu başlatan deleted25658
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Arçev Çevre Ölçüm- İstanbul

Üniversitelerin Çevre Mühendisliği bölümünden mezun,
Danışmanlık hizmetlerinde en az 2 yıllık tecrübeye sahip

Çevre Mevzuatına hâkim,
B sınıfı sürücü ehliyetine sahip ve aktif olarak araç kullanabilen,
Office programlarını iyi derecede kullanabilen,
Askerlikle ilişkisi olmayan (Erkek adaylar için)
Anadolu Yakasında ikamet eden
info@arcev.com.tr

0216 590 01 50
[automerge]1563087493[/automerge]
Doğa Adr TMGD- Kahramanmaraş

Çevre Mühendisliği mezunu,
Tmgd Sertifika sahibi,
Kahramanmaraş'ta ikamet eden yada edebilecek olan,
Aktif araç kullanabilen B sınıfı ehliyet sahibi

info@dogaadr.com
İletişim: 05536126215

Son düzenleme:
Firmamız bünyesinde istihdam edilmek üzere “Çevre İzin ve Lisans Yönetmeliği kapsamında Çevre Görevlisi işlemlerinin yürütülmesi konusunda çalışılmak üzere aşağıdaki özelliklere sahip 1 Çevre Mühendisi alınacaktır.

*Çorum’da ikamet edebilecek,
*Çevre Görevlisi Belgesine sahip,
*Yeni mezun veya deneyimli,
*Ehliyeti olup, aktif araç kullanabilen,
*Diksiyonu düzgün,
*Günübirlik seyahat engeli olmayan,
*Bay adaylar için askerlik ile ilişiği olmayan adaylar
Yukarıda belirtilen özelliklere sahip adayların fotoğraflı özgeçmişlerin, elit@elitcevre.com.tr adresine mail atmaları gerekmektedir.
cv’ler incelendikten sonra uygun bulunan adaylarla yüz yüze görüşme sağlanacaktır.
[automerge]1563379952[/automerge]
İstanbul (Avrupa) Tekstilkent te bulunan danışmanlık firmamızda görevlendirilmek üzere aşağıdaki özelliklere sahip (1 kişi ) Çevre Mühendisi aranmaktadır.

• Çevre Danışmanlık konusunda Min. 1-2 yıl tecrübeli

• En az C sınıfı İSG Belgesine sahip

• B Sınıfı Ehliyeti olan ve gerektiği zamanda şehirdışı firma ziyaretlerini yapabilecek donanımda olması

Mail: cv@serramuhendislik.com

Son düzenleme:
Merhaba,
İstanbul Üniversitesi Çevre mühendisliği alanında yüksek lisansı yeni tamamladım.Yeni mezun sayılırım. İş nasıl aranır hangi başlıklar altında bakılmalıdır bilmiyorum. Hangi siteler takip edilmeli, hangi belgelere sahip olunmalı yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Çevre Danışmanlık Firmaları ve Fabrikalar için Çevre Görevlisi
Yakında konusu konuşulan, Atıksu Tesisleri için belge
İş Sağlığı ve Güvenliği(B Sınıfı olmanız tavsiye edilir, onu alabilmek için Tezsiz Yüksek Lisans yapmanız gerekir, C Sınıfının numarası 1 Temmuz 2020'de sona erecek)
Yakında KDU(Eğitimleri var, lakin pahalı)
Ben Çevre Müh. yapmayacağım diyorsanız TMGD-ADR
B Sınıfı Ehliyet(Olmazsa olmaz)
Proje yapan bir şirket ise CAD programları, GIS programları(ArcGIS gibi)

Site olarak burada ülkenin pek çok farklı alanından Mühendisler yazmaktadır.
Her gün Resmi Gazete takibi şart, mesleğimizde her an bir şeyler değişebilir ve bu sizi ilgilendirebilir.

KDU hariç hepsine bulaştım, KDU da şehrimde veren henüz yok. Sonuç: 3 senedir kargocuyum, SAÜ'de Yüksek Lisans devam.

Varsa bir derin gücünüz, direkt Belediye ve Bakanlık. Bu belgelere ihtiyacınız yok(İSG yerine göre olabilir)

Merhaba, KDU hakkında mümkünse biraz bilgi verebilir misiniz ? Yani almaya değer mi, şuanki iş durumu nedir, benim tmgd sertifikam var bana ekstra katkısı olur mu ? Sonuçta geçen seneki fiyatı 5000 liraymış.

Ekstra katkısı olmaz. Almaya 2020 den itibaren sıklıkla başlanacak, çünki GBF olayı var. Ayrıca TMGD, KDU olamaz. TMGD işi yapanın başka iş yapması yasak, hatta TMGD iken çalışanın istifası halinde 6 ay belgesi askıya alındığına dair bir şey söylemişti TMGD olan arkadaşım(Ben belgeyi 4 kez sınava girip alamadım malesef)

KDU=Kimyasal Değerlendirme Uzmanlığı
TMGD: Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı

KDU=REACH
TMGD=ADR-IMDG-RID-ADN

KDU karşılığı mevzuatta KKDİK
TMGD karşılığı Tehlikeli Maddelerin ..... Taşınması Hakkında Yönetmelik(... ilk aşamada Karayolu, sonrasında isterseniz Deniz ve Demiryolunda olabilir. Havadakini Bakanlıktan Alamazsınız.

KDU size GBF(MSDS) hazırlamanızı sağlar. Kimyasal Kaydı ve Yönetimi yapma demektir. Artık herkes GBF hazırlayamayacak. Çünki bu işte TMGD gibi diğer alanlardan Mühendisler olamayacak (Elektronik Müh. mezunu yeni mühendis olamaz) İSG gibi ayrı bir dal gibi, bir iş kolu olsun isteniyor, lakin zaten şu an bu nedenle sorunlar büyüyor.

TMGD kimyasal ve biyolojik maddelerin taşınması ile ilgilenen bir çalışandır.
[automerge]1563562116[/automerge]
Ekstra katkısı olmaz. Almaya 2020 den itibaren sıklıkla başlanacak, çünki GBF olayı var. Ayrıca TMGD, KDU olamaz. TMGD işi yapanın başka iş yapması yasak, hatta TMGD iken çalışanın istifası halinde 6 ay belgesi askıya alındığına dair bir şey söylemişti TMGD olan arkadaşım(Ben belgeyi 4 kez sınava girip alamadım malesef)

KDU=Kimyasal Değerlendirme Uzmanlığı
TMGD: Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı

KDU=REACH
TMGD=ADR-IMDG-RID-ADN

KDU karşılığı mevzuatta KKDİK
TMGD karşılığı Tehlikeli Maddelerin ..... Taşınması Hakkında Yönetmelik(... ilk aşamada Karayolu, sonrasında isterseniz Deniz ve Demiryolunda olabilir. Havadakini Bakanlıktan Alamazsınız.

KDU size GBF(MSDS) hazırlamanızı sağlar. Kimyasal Kaydı ve Yönetimi yapma demektir. Artık herkes GBF hazırlayamayacak. Çünki bu işte TMGD gibi diğer alanlardan Mühendisler olamayacak (Elektronik Müh. mezunu yeni mühendis olamaz) İSG gibi ayrı bir dal gibi, bir iş kolu olsun isteniyor, lakin zaten şu an bu nedenle sorunlar büyüyor.

TMGD kimyasal ve biyolojik maddelerin taşınması ile ilgilenen bir çalışandır.

Marmara Çevre-Ümraniye/ İstanbul

Çevre Mühendisi

Tercihen emisyon ölçüm bakanlık sertifikasına sahip,

İstanbul merkez olmak üzere tüm Türkiye’ de görev alabilecek,

Emisyon ölçümleri yapacak,

Ölçümle ilgili cihazların korunmasından ve bakımından sorumlu olacak,

İlgili akreditasyon denetlemelerine katılabilecek,

Teknik mevzuat bilgisi olan,

Saha çalışmasına yatkın, esnek çalışma saatlerine ayak uydurabilecek,

Yükseklik korkusu olmayan, yüksekte çalışabilecek,

Seyahat engeli olmayan, B sınıfı ehliyet sahibi, aktif araç kullanabilen,

Tecrübeli

bilgi@marcev.com

0216 590 08 20

ÇEVRE MÜHENDİSİ - ÇEVRE GÖREVLİSİ İLANI MURATLI-TEKİRDAĞ
KAYKISIZ GERİ DÖNÜŞÜM
Çevre Görevlisi Belgesi Bulunan
Aktif araç kullanabilen B sınıfı ehliyet sahibi
Tesis içinde çalışma düzenini koruyabilecek, sahayı yönetimi sağlayacak,
Diksiyonu düzgün
Çevre mevzuatı gereği yapılması gereken işlerin takibi ve başvurularını yapabilecek
Askerlik görevini yerine getirmiş
Tecrübeli veya Tecrübesiz
TEKİRDAĞ MURATLI DA ikamet eden veya edebilecek
Bay Çevre Mühendisi alınacaktır.
İletişim : kaykisizdonusum@gmail.com
Tel: 0533 311 06 95

Son düzenleme:
NMG GERİ DÖNÜŞÜM- Esenyurt/ İstanbul

Firmalarla iletişim kurup, ziyaret /telefon görüşmesi yapmak suretiyle müşteri portföyü oluşturmak aynı zamanda elektronik atık geri dönüşüm tesisimiz için e-atık toplanması.

Elektrik ve elektronik atıkların geri dönüşümünün yapıldığı bir firmada çalışmış ve en az 2 yıllık iş tecrübesinin olması,

Esenyurt, Avcılar, Bahçeşehir bölgesinde oturması tercih sebebidir,

AEEE ve ilgili diğer yönetmeliklere hakim,

Çevre Mühendisliği bölümünden mezun

Microsoft Office programlarını iyi derecede kullanabilen,

Ehliyetli, aktif araç kullanabilen,

Danışmanlık konusunda tecrübesi olan,
0212 858 06 64

mine@nmg.com.tr ve e-atik@nmg.com.tr

'Çevre Görevlisi belgesi bulunan' yazmaması ve 'Çevre Mühendisliği bölümünden mezun' yazması ilgimi çekti. Daha çok böyle ilanlar görürüz umarım :)

Satış odaklı ilan olduğu için öyle bence :) bilinçli olduğunu düşünemiyorum pek.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...