• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Iş güvenliği ve çevre

Şadiye

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ARI OSGB
İş güvenliği uzmanlığı yapan çevre mühendislerinin, uzmanlık yaptığı veya herhangi bir firmaya çevre eğitimi gibi hizmetleri vermesinde yasal olarak bir sakınca var mıdır?

@Şadiye
Merhaba,
Bilindiği gibi;
ÇEVRE GÖREVLİSİ, ÇEVRE YÖNETİM BİRİMİ VE ÇEVRE DANIŞMANLIK FİRMALARI HAKKINDA YÖNETMELİK
(Resmi Gazete Tarihi: 21.11.2013 Resmi Gazete Sayısı: 28828)
Yükümlülükler
MADDE 10 – (1) Çevre görevlisi;
ç) İşletmeye hizmet vermeye başladığı tarihten itibaren otuz gün içerisinde ve takip eden her yılda, işletme yetkililerine ve çalışanlarına yönelik olarak mevzuat ve çevresel konularda en az bir kere bilgilendirici eğitim çalışması yapmak ve özendirici faaliyetler düzenlemekle, düzenlediği eğitimlere ilişkin hazırladığı raporları sisteme yüklemekle,
d) İç tetkik raporlarını, aylık faaliyet raporlarını ve eğitimle ilgili belgeleri Bakanlıkça belirlenerek ilan edilen formatlara uygun olarak hazırlamakla, yükümlüdür. denilmektedir.
Çevre Görevlisi olmadığınız bir firmaya eğitim vermekte herhangi bir sakınca görülmemektedir.