• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

İsg eğitim ve sınav hakkı

Demet EFE

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
çevre grup çevre danışmanlık
İyi günler arkadaşlar İsg sınav hakkı önceden üç yıl içinde yapılacak olan (her yıl iki sınav ) sınav sayılarını kapsamaktaydı . Şuan bu üç yıl içindeki süreç geçerli mi yoksa eğitim bir kez alıp üç yada dört yıl vb farketmeksizin kazanana kadar aldığımız eğitim geçerli mi . Üç yıl içinde sınava katılıp kazanamayan yada katılamayan adaylar sınava giriş haketmesi için tekrar eğitim Almalı mı . Bilgisi olan yada bu sektörde olan varsa yardımlarınızı bekliyorum .

Ben geçen sene alırken, sınava giriş hakkı limiti kaldırıldı diye bir şey vardı. Eskiden yönetmelikte 3 yıl boyunca 6 sınava girme hakkınız varmış. Ancak şu an bu durum söz onusu değil. Hatta yönetmeliklerde şöyle geçiyor:

ESKİ YÖNETMELİK:
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

YENİ YÖNETMELİK:
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Yani yönetmelikte de belirtildiği üzere limit kaldırılmış.

Hmm teşekkürler Cem bey .

@edemircevre
Hmm tamamdır teşekkür ederim o halde bir kez eğitim tüm yıllardaki sınavlar için yeterli ? üç beş yıl yok

İSG üzerine yüksek lisans yapılınca B lisansı sınavına giriş hakkı kazanılıyor diye biliyorum peki bu olayı C lisansı sınavına girerek mi kazanıyoruz yoksa girmeden direk yüksek lisans yapınca mı ?

@Mustafa.Durak

Yüksek lisans yaparak, direkt olarak B sınıfı sınavına girmeye hak kazanıyorsunuz.

@Mustafa.Durak
C sınıfı için isg dersanesi eğitimi almak ve şartları sağlıyor olmak gerekiyor direk yüksek lisans yapıp B sınıfı için sınava giriş hakkı alabilirsiniz .. Tesiz yüksek lisans için üniversiteler mevcut ücretleri için sitelerinde yada öğrenci işlerinden sordurabilirsiniz ..

Ferhat bey'e katılıyorum kesinlikle kursun vereceği kaynağın yanında Hakan Erdoğan hocanın notları ve sorularını takip edin, çözün. Ben 2016 yılında sırf Hakan hocanın paylaştığı notlar ve soruları sayesinde sınavı yüksek notla geçtim ve belgemi aldım. Tavsiye ederim.

@OsmanOzkn En önemlisi yönetmelikleri indirip bol bol okuyup test çözmek.Arkadaşlarında belirttiği gibi Hakan Erdoğanı takip edin sayfalarında verdikleri soruları,denemeleri hap bilgileri yönetmelik harici okuyp öğrenin eminim yararı olacaktır başarılı olabilirsiniz.
Not: ikinci sınavımda geçtim ve bunda Hakan Erdoğanın sayfada paylaştıkları ve yönlendirmesi de etkilidir.

Ben inşaat mühendisliği mezunuyum İSG sınavına nasıl başvuru yapabilirim ÖSYM den yapmaya çalıştım başvuru yetkiniz Yok diyor

@Muhammed Kaya Öncelikle eğitimine gitmelisiniz, bulunduğunuz yerde yetkilendirilmiş özel eğitim kurumlarından alabilirsiniz. Eğitim yaklaşık 1 ay sürer ve sınav tarihinden yaklaşık 2 ay öncesinde tamamlanmış olması gerekir.