Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Isg uzmanlığı ile ilgili

Konu, 'Diğer Sistemler' kısmında Tolga Kelesli tarafından paylaşıldı.

 1. Tolga Kelesli

  Tolga Kelesli CMNet Üyesi

  Çevre mühendisi olarak inşaatlarda iş güvenliği uzmanı olarak çalışabilir miyim ?
   
 2. Serkan Çiçekay

  Serkan Çiçekay CMNet Üyesi

 3. Tolga Kelesli

  Tolga Kelesli CMNet Üyesi

  fakat resmi gazetede inşaat mühendisleri ve yapı öğretmenleri görev alabilir diyor.ordaki yazanı yanlış yorumlamış ta olabilirim emin olmak istiyorum.siz inşaatlara bakabiliyor musunuz serkan bey ?
   
 4. Serkan Çiçekay

  Serkan Çiçekay CMNet Üyesi

  İş Güvenliği uzmanlığı yapmıyorum ben. Santiyede çalışan tam zamanlı arkadaşım var
   
 5. Yusuf Özkır

  Yusuf Özkır CMNet Üyesi

  çevre mühendisliği tarafından bakıldığında iş güvenliği uzmanlığı yapabilirsin. hatta ve hatta çevre mühendisi olarak çalışırken bile iş güvenliği uzmanlığı yapabilirsin. ancak bana öyle geliyor ki buna inşaat kısmından cevap aramalısın kısıtlama o taraftan olabilir.
   
 6. alix

  alix CMNet Üyesi

  O durum şantiye şefleri ile ilgili bir mevzuat. C iseniz üzerinizde A sınıfı varsa katipten atama ile görev yapabilirsiniz. Sözleşme yapmadan da diğer pozisyonlarda olduğu gibi çalışabilirsiniz. Bu durumda katipten sözleşme yapamazsınız ve Sertifikanızı kullanmadığınız için üst sınıflara bakabilmek için gerekli süreyi dolduramazsınız
   
 7. Tolga Kelesli

  Tolga Kelesli CMNet Üyesi

  Cevaplar için teşekkür ederim. Aslında sorumu şöyle sormam gerekirdi ;
  Biz ailecek ufak çapta müteahhitlik yapıyoruz. Bir çevre mühendisi olarak isg c sınıfı belgesini alsam , kendi inşaatlarımıza bakabilir miyim ?
   
 8. alix

  alix CMNet Üyesi

  Tolga Bey, iş yeri sizin ya da başkasının değişiklik arz etmez. Değişen sorunuza vereceğimiz cevap aynısı olacaktır. Yapabilirsiniz. Bunun içinde firmanızın yapısına faaliyet alanına ve tehlike sınıfına göre sorumlu veya sorumsuz sorumluluk anlayışıyla görev yapabilirsiniz.
   
  Tolga Kelesli bunu beğendi.
 9. Serkan Çiçekay

  Serkan Çiçekay CMNet Üyesi

  Yalnız c sınıfı uzman inşaatlara bakamaz. İnşaatlar çok tehlikeli sınıfta olduğu için b veya a sınıfı uzman gerektirir.
   
 10. alix

  alix CMNet Üyesi

  A sınıfı var ise bakabilir. A sınıfı yok ise çalışabilir ama yetkin değildir. Bu durumda işveren, uzman bulundurma yükümlülüğünü yerine getirmemiş olur. Firma organizasyonunda İş güvenliği sorumlusu olarak çalışabilir. Herhangi bir kaza durumunda işveren, şef müdür ustabası formen cezai sorumlulukları olduğu gibi İş güvenliği sorumlusunun da sorumluluğu doğar.
   
 11. Tolga Kelesli

  Tolga Kelesli CMNet Üyesi

  Bugün İzmir de bir kursa gittim ve kayıt oldum.2015 temmuza kadar c sınıfları b sınıflarının yerine bakabiliyormuş. Ayrıca b sınıfı yetersizliğinden bu sürenin uzatılacağını düşünüyorlar.
  Cevaplar için çok teşekkür ediyorum.
   
 12. yusufkoz

  yusufkoz CMNet Üyesi

  selamlar. konuyu hortlatıyorum.. isg uzmanı olmayı düşünüyorum fakat bu işin sorumluluk alanından çekiniyorum açıkçası. yani ben isg uzmanı olarak bütün tedbirlerimi aldığım halde yine de işçinin/çalışanın başına bir kaza vs gelirse ben isg uzmanı olarak bundan sorumlu olur muyum? ya da ne kadar sorumlu olurum? hele -Allah korusun- ölümlü bir kaza durumunda bunun bir de vicdan yükü meselesi de var. bir de bu sorduğum soruların cevabını hangi yönetmelikte bulabilirim?
   
 13. gokceozkull

  gokceozkull CMNet Üyesi

  Arkadaşlar merhaba, çevre görevlisi olarak çalıştığım danışmanlık firmasında igu olarak görev yapabilir miyim, prim gün sayım işlesin istiyorum,
  olursa nasıl olur sigortamın bir kısmını ordan mı yatıracak firma, bilgisi olan var mı?
   
  g_kılıc bunu beğendi.
 14. Serkan Çiçekay

  Serkan Çiçekay CMNet Üyesi

  Firmanız aynı zamanda İSG danışmanlığı mı yapıyor yada şöyle OSGB bünyesi altında çevre danışmanlığı da mı yapıyorsunuz?
   
 15. G_DASKIRAN

  G_DASKIRAN CMNet Üyesi

  merhaba ben b sınıfı iş güvenliği uzmanı olarak çalışmaktayım hizmet verdiğimiz bir geri dönüşüm yapan küçük çaplı bir firma çevre danışmanlık firmasından aldıgı hizmetini sonlandırmış ve çevre mühendisi aratmakta tam zamanlı değil hizmet aldığı firmanın görevlerini yerine getirmesi amaçla,
  öncelikle bu iş nasıl yapılmakta nasıl öğrenebilirim kaynak vs gibi yönlendirebilirseniz sevinirim
  şuan firmamda tam zamanlıyım ama istersem kısmi sürelide olabilirm
  kendini bilmeyen biri değilim yapabilirim demiyorum şartları bile bilmiyorum bu işi almak içinde sormuyorum bu benim mesleğim ve nasıl yyapılması gerektiğini sizlere danışarak öğrenmek istiyorum hem bu firmaya yardım hemde kendimi staj yaparcasına geliştirmek için yardımlarınızı bekliyorum . daha önce hiç çevre mühendisliği alınında tecrübe sahibi değilim çevre görevlisi belgem mevcut
   
 16. gülay

  gülay CMNet Üyesi

  çevre görevlisi olarak çalışacaksanız, isg başka firmada yapamayacaksınız.Bence değmez.
   
 17. Burak Bilen

  Burak Bilen CMNet Üyesi

  Sen her şeyi imzalı yaparsan sana bir şey olmaz.
   
  GüldenASLAN ve yusufkoz bunu beğendi.
 18. gülay

  gülay CMNet Üyesi

  iş güvenliği uzmanlığı kursta değil sahada öğrenilir.
  çalışmaya başladıktan sonra, yapıp yapamayacağınıza karar verirsiniz.Ama yaparsınız benim kadar tedirgin bir insan yapıyorsa, herkes yapar.
   
 19. g_kılıc

  g_kılıc CMNet Üyesi

  @gokceozkull srduğunuz soruya cevap alabildiniz mi acaba?
   
 20. gokceozkull

  gokceozkull CMNet Üyesi

  @Serkan Çiçekay Çevre Danışmanlık firması, osgb'den hizmet alınmıyor, A sınıfı uzman var onun üzerinden kendi isgmiz yapılıyor. C sınıfı çalışan olarak ben de gösterilebilir miyim katipten ?
   

İlginizi Çekebilir

DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları
SAM_0490.JPG
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...