• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

İşletme Stajı İçin En İyi Özel Şirketler Hangileri ?

Evrim Kartal

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Yok
2021 yazında bir aksilik olmazsa işletme stajı yapacağım. 3 büyük şehirde staj yapabileceğim şirket önerebilir misiniz ? Teşekkürler :)

şu şu sebeplerden dolayı mezun olduktan sonra x sektörüne yönelmeyi ve bu sektörde iş hayatıma başlangıç yapmayı düşünüyorum bu sebepten 2021 yaz stajım için x sektöründe y süre kadar işletme stajı yapmayı planlıyorum, bu sektör de deneyim sahibi olan var ise hem sektör hk. hem de sektörde bulunan ve staj sürecim boyunca bana değer katabileceğini düşündüğünüz firmalar hk. görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Teşekkürler =)
Yardımcı olmak istedim eğer olaya bu şekilde yaklaşırsanız sizin için daha faydalı olacaktır..

3. sınıfın başında olduğum için ve bu yıla kadar sadece su arıtımı ve temini dersleri gördüğüm için mezuniyet sonrası seçeceğim alana karar veremedim maalesef. Fakat kendi çapımda araştırmalarım ve okumalarım sonunda katı atık, tehlikeli atıkların bertarafı ve geri dönüşüm alanı ilgimi çekti. Bu sebepten 2021 yaz stajımı bu alanlara uygun sektörde 30 iş günü işletme stajı yapmayı planlıyorum, bu sektörlerde deneyim sahibi olan var ise hem sektör hakkında hem de sektörde bulunan ve staj süresi boyunca bana değer katabileceğini düşündüğünüz firmalar hakkında görüşlerini paylaşırsanız sevinirim. Teşekkürler =)

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
Evrim98Merhaba,

Benim de size bir önerim olacak. Sosyal platformlarda bu tür arkadaşlar hep karşınıza çıkacaktır. Şevkinizin kırılmasına izin vermeyin.

Umarım düzgün bir staj yeri bulursunuz. Kimse size "şuraya git" diyemez ki... Sizi tanımıyor, staj yeri önereceği yerin kurallarını tanımıyor. Aslında hedef çalışma alanınıza uygun iş yerleri bulabilmeniz zor değil. Okuldaki danışman hocanız ile iletişime geçip ondan da fikir alabilirsiniz.

@Evrim98 İş ile ilgili platformlar da burası linkedin / bir firmaya veya çalışanına yazarken farkındalık yaratmak adına kendinizi ifade ediş şekliniz çok önemlidir ilerleyen süreçlerde ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız bu sebeple uyarımı dikkate alıp aksiyon aldığınız için teşekkürler. =)

Benim bu konu hk. görüşüm akademik kariyer düşünmüyorsanız staj için tek bir alana yönelme şartlandırması yapmayın maalesef içinde bulunduğumuz standartlar gereği iş hayatına giriş için sektör seçme lüksünüz olmayabilir. Bu olasılığı gözeterek bir çok sistemi prosesinde barındıran sektörlerdeki firmalara yönelmeniz daha doğru olacaktır. Ki bu yönelimi staj aşamasında çok rahat yapabilirsiniz.

Eğer linkedin hesabınız yok ise profil oluşturmanızı tavsiye ederim. Birçok kurumsal firmalar şubat mart aylarında yaz staj programları açmaktadır onları takip edip başvurun hatta o firmalarda çalışan kendi meslek grubunuzdaki insanlara yazıp iletişime geçin beklediğiniz aksiyonu alamazsanız ik çalışanlarına yazın vs.. Şuan yolun çok başındasınız herkes bu süreçlerden geçti ama ileriye yönelik düşünerekten network geliştirmeye ve genişletmeye çalışın yolunuz açık olsun.

Bol şanslar.

Hakan ABAŞBende küçük bir ekleme yapmak istiyorum, alternatif olarak ta 30 günlük işletme stajınızı 2 'ye hatta mümkünse 3'e bölerek daha çok alanı görmekle birlikte kendinize ilerisi için referanslar yaratabilirsiniz. Örneğin Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nde staj yapmanızla farklı alanlarda faaliyet gösteren firmaların birleşik, izin-lisans denetimlerin de güzel bilgiler edinebilirsiniz. Yolunuz açık olsun. :)