• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Iso ?

Merve Mataracı

Kayıtlı Kullanıcı
ISO için neler yapmamız gerek nelerden başlamalıyız ? Bilgi verirseniz sevinirim.İlk iş deneyimim ne yapacağım konusunda çok bilgim yok.Ama bi yerlerden başlamalıyım teşekkürler.

Öncelikle bu eğitimleri veren bir firma ile anlaşım eğitimleri almaya başlayabilirsiniz. Eğitimler devam ettikçe kafanızdaki soru işaretleri gidecektir.
Ayrıca ISO ile ilgili olarakta BURAYI takip etmenizde fayda olacaktır.

Fatih Bey aslında ben Ünv. deyken 2007 yılında
İSO 14001:2004 Çevre Yönetim Sistemi İç Tetkikçi Eğitimi ,
ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 14001:2004 Çevre Yönetim Sistemi Temel Eğitimi
gördük ancak hızlandırılmış 3-4 gün gördük.Açıkçası çok fazla birşey hatırlamıyorum.Tekrar eğitim almam gerekir mi, gerçi revize edilmesi gerek bilgilerin di mi??? Kursun ka. sene geçerliliği var bir bilginiz var mı Fatih Bey

Dökümantasyonlar revize edilmediği sürece eğitim almanıza gerek yok bildiğim kadarıyla en son ohsas:2007 olarak revize edildi. Evet eğitimlerin süresi o kadar her yerde. Yapacak birşey yok bu işi profosyonel yapmadığınız sürece bir yere kadar ilerleyebilirsiniz bence..

teşekkürler Fatih Bey, bu durumda eğitim almama gerek yok.
İşletmemizin iso 9001:2000 14001 belgeleri var. Belgeler alındıktan sonra yapılması gerekenler neler ? Benim asıl öğrenmek istediğim bu.Tek başıma halledebilir miyim?

Evet halledebilirsiniz. Kalite kitapçığının devamlılığını ve güncelliğini sağlamak kurulumdan sonraki en önemli unsur bence. Bu konuda çalışan arkadaşlarda fikirlerini belirtirse faydalı olur bence..

evet bu alanda uzmanlaşmak istiyorum ancak deneyimli birinin tecrübelerinden yararlanarak gerçekleşebilecek birşey tabiki diye düşünüyorum.Ama böyle birini bulamıyorum malesef :(

İyi günler Merve Hanım bu konuda size yardımcı olabilirim. ISO 9001 revize oldu ISO 9001:2008 oldu bu birinci konu ayrıca hangi sektörde firmanız ve prosesler ve prosedürler yeterli durumda mu ?