• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

İzin Lisans Yenileme-Önemli!!!

Mesut UZUN YDC

Kayıtlı Kullanıcı
Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü' nden yazılı değil sözlü olarak şu yanıtı aldım. İlk önce Kapasite artışından yenileme daha sonrasında süre bitiminden yenileme gerekir dediler.

Ama garip geldi. Düşünsenize ben kapasite artışından yenileme yapıcam. 20 gün içinde yenileme me cevap gelecek. daha sonrasında süre bitimi. Yetişmesi mümkün değil. ayrıca aynı belgeleri yüklücem tekrar süre bitiminde. çevreye yatan paralar da bi daha ödenecek.

Sizce de doğrusu bu mudur? Dediğim gibi yönetmelikler de bu tarz örneğe yol gösterecek bir ifade yok. Açıkçası hiç iki kez başvurmak istemiyorum 20 gün içinde. Düşünsenize 20 günde kapasite artışım onaylanmıyormuş, süre bitimini kaçırıyormuşum, belgem iptal oluyormuş. Bence iki durumunda ortak değerlendirilebilmesi gerekmekte. Sonuçta yüklenen evrakların hepsi aynı olacak.

Acil dönüş yaparsanız çok sevinirim...

Saygılarımla,

Arkadaşlar uzun olduğu için konunun başı çıkmamış. Durum şu: Mevcut belgemin süre bitiminden 180 gün öncesine 20 gün var. 20 gün içinde süre bitiminden izin lisans yenileme yapmalıyım. fakat bu süre içerisinde de kapasite artışı var(1/3 oranını aşan) ,bitti sayılır 1 2 gün içerisinde biter. yani kapasite artışından da izin lisans yenileme yapmalıyım. bana göre süre bitiminden başvurduğumda kapasite artışınında değerlendirilmesi gerekir. Çünkü yönetmeliklerde aksi yok.. Çevre ye sordum.

@cmuhmesut

Sorduğunuz kişi bilmiyor muhtemelen, Kapasite Artışı nedeniyle çevre izni yenilediğiniz zaman süresi de yenileniyor. Bir daha yenilemenize gerek kalmıyor.

Sadece ünvan değişikliği dolayısıyla izin yenileme yapıldığında çevre izin belgesinin geçerlilik süresi değişmiyor, kapasite artışından dolayı yenileme yaptığınızda geçerlilik süresini tekrardan 5 seneye çıkarmış olursunuz