Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Izinlisans sistemi sorun

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Göker tarafından paylaşıldı.

 1. Göker

  Göker CMNet Üyesi

  Merhaba arkadaşlar,

  izinlisans sayfasından kullanıcı girişi yapmak istiyorum fakat şifremi unuttum.
  Şifremi unuttum sayfasından şifremi değiştirmek istiyorum ve "Şifre Değişikliği İsteğiniz Hata İle Sonuçlandı." böyle bir yazı çıkıyor. Kullanıcı adımı unuttum diyorum mail adresimi yazıyorum bu seferde "Kullanıcı Adı İsteğiniz Hata İle Sonuçlandı." hata veriyor ne yapmalıyım acil yardım lütfen.
   
 2. Kolay gelsin izinlisans@cbs.gov.tr adresine hata nedenini açıklayan bir yazı ve hata görüntüsünü ekleyerek,yazdığım maile gönderirseniz size geri dönüş yaparlar.

  Sayın Yetkili,
  ............................tc kimlik numaralı ...............(ad-soyad) olarak bakanlığınıza ...................@hotmail.com mail adresi ile kaydımı yapmıştım ancak kullanıcı adımı ve şifremi unuttum.
  Bakanlığın izin lisans sistemine girip mail adresime şifrenin gönderilmesini talep ettiğimde ise ekteki hatayı almaktayım.
  Kullanıcı adı ve şifresinin alabilmem hususunda yardımcı olmanızı ve gereğinin yapılmasını arz ederim.
  Çevre Görevlisi/Çevre Mühendisi: ................
  Tel:................
  E-mail:...........................
   
 3. Göker

  Göker CMNet Üyesi

  Teşekkür ederim hemen cevap gelir mi acaba yoksa 1 hafta kadar bekletme olur mu ?
   
 4. Bende aynı sorunu yaşamıştım 15 dk sonra cevap gelmişti. Eğer yarına kadar cevap gelmezse bende senin adına mail atabilirim.
   
 5. Göker

  Göker CMNet Üyesi

  İlginize teşekkür ederim Olgaç bey. cevap gelmez ise döneceğim size.
   
 6. Tamam rica ederim. Benim düşüncem sizin gibi değerli dostların işi bizim işimizden daha değerlidir:)
   
 7. n.tas

  n.tas CMNet Üyesi

  merhaba arkadaşlar çalıştığım firma ambalaj atığı toplama ayırma (8.1) üzerinden gfb belgesini almış bende bunu lisansa dönüştürmeye çalışıyorum. Patronum lisans aşamasında ek kod eklemeyi düşünüyor.Böyle bişey mümkün mü demir almak istiyor normalde kodlarımızda yok
   
 8. Bağrdan hanım yönetmelikte geçen maddeyi paylaşıyorum; (5) Çevre izin ve lisansı belgesi bulunan bir işletme, belgesi ekinde belirtilen ve tesisine kabul etmesi uygun bulunan atıklara ilave olarak çevre izin ve lisansı belgesi geçerlilik süresi içerisinde yılda bir defaya mahsus olmak üzere mevcut prosesinde bir değişiklik yapmasını gerektirmeyecek nitelikte olan atıkların eklenmesi talebinde bulunabilir. Sunulan iş akım şeması ve proses özetinde yapılacak değerlendirme sonucunda talebin uygun bulunması durumunda mevcut çevre izin ve lisansı belgesi geçerlilik süresi değişmemek kaydıyla belge yeniden düzenlenir.
  Bu gfb içinde geçerli olur.
   
 9. Muharrem

  Muharrem CMNet Üyesi

  11. Maddenin beşinci fıkrası malesef GFB için geçerli değil. İzin lisansı bulunan tesisler için geçerli. Yönetmelikte hangi değişikliklerin hangi aşamada nasıl yapılacağı açıklanmış burada GFB de atık eklemeden bahsetmiyor. Muhtemelen sistemde kullanıcı arayüzünüzde de böyle bir sekme bulamayacaksınız.

  Ancak bahsedilen olayda şöyle bir durum var: TAT lisansı (adı üstünde toplama ayırma) ambalaj atıklarının (tehlikelile hariç) tamamı için alınması/düzenlenmesi gerekir.

  Eksik kod ile başvuru yapıldığı ve düzenlendiği için Bakanlık ile konunun görüşülmesinde fayda var. Bakanlık bi çözüm yolu gösterecektir. Aksi halde sistem lisansın alınmasından sonra bile kod eklenmesine izin vermeyebilir.
   
 10. GFB içerisinde atık kodu eklettirecekse ve işletmenin prosesinde ve çalışma koşullarında önemli bir değişiklik olmuyorsa GFB yeniden düzenlenip verilebilinir. Ben Bakanlıkta çalışan olsam bu şekilde yaparım. İl Çevreye'de görüş sorulur ve onlarda büyük ihtimal Bakanlığa yönlendirir ve dediğiniz gibi iş Bakanlıkta biter ama ben yine altını çizerek söylüyorum eğer çevre lisansında düzenleme yapılıyorsa, GFB içinde yapılması gerekir diye düşünüyorum.
   
 11. Muharrem

  Muharrem CMNet Üyesi

  OOOooooooo ben neler neler düşünüyorum ama olmayınca olmuyor :kptmya:
   
 12. Olur olur zamanla herşey olur. Bilgimizi konuşturursak dediğimiz olur :)
   

İlginizi Çekebilir

broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.