• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Kamuda işe başlayan Yeni mezun ??

Celal Berk

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
FİRMA
Sevgili Çevre dostu abilerim ablalarım dünyanın geleceği çevre mühendisleri ;
Eğitim sisteminin sıfır olduğu üniversiteden mezun oluyorum bu sene . kpss denemeler felan çözüyorum yüksek bir puan alabilecek durumdayım . Kamuda çalışmayı düşünüyorum ( KİT ) Eüaş . Mezun olup kamuya atandığımda hiçbir şey bilmiyor olacağım işe başladığımda ne gibi sıkıntılar yaşarım ? Bu konuda önerileriniz görüşleriniz nedir ?
Şimdiden bilgileriniz için teşekkürler .

o kadar kötü mü?

ayakları yere basan örnekler vermek lazım bu konularda, ter temiz gençleri kirletmeden önce....

Herşeyin başı onlar. zorlasak düzelmezmi?

İnşallah bir gün bu meslek adam akıllı bir noktaya gelir. Hala oturmamış bir sistem var. Bir yönetmelik çıkıyor memurundan mühendisine kimse tam olarak ne yapacağını bilmiyor. Sürekli muallak konular. Burada sorun yetkili merci olan Bakanlığın yenilikler hakkında detaylı bilgilendirme yapmaması. Örnek bir kılavuz yayınla ama açıklayıcı olsun herkes rahat etsin. Sorulabilecek bütün sorulara cevapları olmalı bu kılavuzun.

Merhaba,
Hiçbirşey bilmek zorunda değilsin biraz afaki bir tabir olur öncelikle onu söyleyeyim. Unutma bir mühendis olarak mezun oluyorsun, düşünme yetinden tut olaylara yaklaşma şeklin bile bir mühendis farklılığını barındırsın ki insanlar en başta saygı göstersinler. Lisans hayatın boyunca öğrendiklerin birçok problemin üstesinden gelmek adına yol gösterecektir sana (bir çok problemin üstesinden gelmeye yeter demiyorum dikkat et). Kamuya atanmak birçok problemin zaten başlı başına çözümüdür kanaatimce bu da olayın ayrı bir boyutu. Çünkü Özel Sektörde senden hazır bilgi ve hemen aksiyon isteme ihtimalleri çok daha fazla.
Eğer Kpss den Ben yüksek yaparım diyebiliyorsan daha fazla asılmanı tavsiye ederim sınava naçizane 4 yıllık bir mühendis olarak. İş hayatında başarılar dilerim çiçeği burnunda meslektaşım @Celal Berk