• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Karbon Kağıdı Atık Kodu Ve Alan Yerler

Hafse

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
özel
Karbon kağıtlarını hangi kod ile nereye gönderebiliriz? Yardımcı olabilecek birileri var mı arkadaşlar?

Hayır danışmanlığını üstlendiğimiz işletmelerden bir tanesinden böyle bir soru geldi. Muhtemelen ellerinde olan atık afaki bir miktarda değil.

Afaki miktar da değilse ve Onaylı Endüstriyel Atık Yönetim Planı varsa; bu atığın gönderimine hiç girmemelerini tavsiye ederim(15 01 10 veya 15 02 02). Aksi takdir de yeni bir atık kodu ile gönderim işlemi yapılması durumunda Endüstriyel Atık Yönetim Planın tekrardan güncellenmelidir. Benim kanaatimce 15 01 10 atık kodunda gönderilmeli, kontamine olmuş kağıt kartonlar genellikle bu atık kodu ile gönderilmesi tercih ediliyor il müdürlüklerince.

@MAUNVAN

atık yönetim planı dışında atık gönderebiliyoruz diye biliyorum ben. üretim firesi vb gibi durumlarda atığı gönderebiliriz?