• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Kesikli Çalışan Atıksu Arıtma Tesislerinde Koku Sorunu ve Giderimi

Secilozova

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Yok
Merhaba arkadaşlar,

*SBR sistemi ile çalışan 1500 m3/gün lük bir paket arıtmamız var. 1 terfi havuzu 11 reaktörden oluşuyor. Atıksu; Terfi havuzuna pompalanarak geliyor. Tesis'te çok kötü bir koku var. Çıkış suyu kalitesi çok iyi havalandırma veriminde de sorun yok. Ancak Terfi havuzunda oluşan bu kokuyu nasıl engelleyebilirim? Bilgisi ve deneyimi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum...

*Eğer bu kokuyu engelleyemeyiz diyorsanız; Biyofiltreyle koku arıtma yöntemi hakkında görüşleriniz nedir? Şimdiden teşekkürler...

Maliyet kaygınız yoksa çeşitli koku arıtma yöntemlerini de deneyebilirsiniz.
Müşteri denetimim olduğu bir zamanda denemek istedim ama maliyeti yüksek çıkmıştı bizim için, bizde gül suyu kullandık havuzda :))