• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Kırma eleme ve yıkama tesisi çed uygulamaları

sdagtekin

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Vakıf
Merhaba arkadaşlar,

kalker ocağı için bir kapasite artışı düşünülüyor, şöyle ki mevcut bulunan kırma eleme tesisine yıkama konusunda 400.000 ton/ yıl kapasite üzerinde ise ek 1 altında ise ek 2 başvurusu yapılması gerekiyor. bu 400.000 ton /yıl yıkanmış ürün olarak mı değerlendirilmeli yoksa yıkamaya beslenen miktar olarak mı değerlendirilmeli. yani biz bu ek 2 den proje yapmak için nasıl belirtmeliyiz. çok teşekkür ederim şimdiden..

Bu miktar zenginleştirilmiş cevhere tekabül eder. Eğer Tesisten çıkan 400.000 ton/yıl altında ise Ek-2 ye tabisiniz

çok teşekkür ederim. yıkanmış nihai ürün 400.000 ton/yıl miktarını geçmeyecek şeklide ise ek 2 dosyası hazırlanılabiliyor, ne kadar beslediğimiz çok önemli değil ne kadar ürün aldığımız önemli.

@Can Elmas @shalic ancak besleme 400.000 ton yıl olması gereklı değilmi? Yani tesise giren malzeme miktarıdır bu rakam. Çıkışına nihai ürüne 400.000 ton demek bana biraz ilginç geliyor. ben mi yanlış anlıyorum??