• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Kırsal bölgedeki ahırlar ve ahır atıkları hakkında mevzuat ne der?

Tülin Türüt

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar çalıştığım kurumda ahırlar ve gübre atıkları ve gübre sızıntı suları ile ilgili köylerden oldukça fazla şikayet dilekçesi gelmekte..yönetmeliklere baktığımda daha çok ticari işletmeler mandra, kesimhane vb.. tesislerden bahsedilmiş..bireysel köy ahırı(maksimum hayvan sayısı 10) olan durumlara uygun mevzuat maddesi bulamıyorum..bununla ilgili bilgisi olan var mı?

@emin2
Kimse ceza meraklısı değil, arayıp ceza bulmak için uğraşan kimse yok merak etmeyin,
@T.Türüt
Bu konu oldukça sıkıntılı. Ceza miktarı yüksek olduğundan ilimizde Mahalli Çevre Kurulu kararı ile bu tüp küçük tesislerden gelen şikayetleri Halk Sağlığı Müdürlüğüne havale ediyoruz.

arkadaşlar ceza arayışında değilim sadece yönetmelik maddesi arıyorum cezayı zaten biz veremiyoruz çevre ve şehircilik il müdürlüğü çevre kanunu kapsamında yazıyor..biz sadece tutanak tutup gerekli sürede yapılması gerekenleri belirten uyarı yazımızı yazıyoruz..işte o uyarı yazısını yazarken zorlanıyorum.. köy kanunu var komik ama halen geçerliliği olan bir kanun.. orada var birkaç madde ama onu kullanmak istemiyorum..ar ediyorum onu kullanmaya yani mesleki açıdan beni düşürüyor çünkü çok eski bir kanun kelimeler bile tuhaf