Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Klorla Dezenfeksiyon

Konu, 'ARŞİV' kısmında Fatih Özcan tarafından paylaşıldı.

 1. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu Site Kurucusu

  1. DENEYİN AMACI
  Amaç, suların dezenfeksiyonunda klor kullanımını uygulamalı görmek, gerekli klor miktarını hesaplayabilme becerisi kazanmaktır.

  2. DENEYİN ANLAM VE ÖNEMİ

  Su kaynaklarının veya atıksu deşarjlarının dezenfeksiyonundan maksat, patojenik organizma sayının azaltılarak bu kaynaklardan ortaya çıkabilecek risklerin minimize edilmesidir. Dezenfeksiyon işlemi ısıtma, ultraviyole, klorlama gibi yöntemlerle gerçekleştirilir. Bu yöntemler arasında klorlama yöntemi içme suyu ve atıksu arıtımında yaygın olarak kullanılmaktadır.
  Bir su numunesinin klor ihtiyacı, numuneye uygulanan klor miktarı ile belirli bir temas süresi sonunda ortamda bulunan serbest, bağlı veya toplam bakiye klor miktarı arasındaki farktan hesaplanabilir. Genel olarak tesis tasarımında serbest bakiye klor göz önünde bulundurulmaktadır. Bir suyun klor ihtiyacı uygulanan klor miktarı, pH, sıcaklık ve temas süresi ile yakından ilgilidir.

  Devamı Ektedir
   

  Ekli Dosyalar:

İlginizi Çekebilir

DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları
TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...