Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Koi deney sonucu

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında Elifitob16 tarafından paylaşıldı.

 1. Elifitob16

  Elifitob16 CMNet Üyesi

  Merhabalar arkadaşlar ...
  KOİ deney sonucuna göre nasıl önlemler alınmalıdır ne yapılmalıdır?
   
 2. kadirsen1991

  kadirsen1991 CMNet Üyesi

  çok ucu açık bir soru olmuş. hangi su üzerinde ne amaçla ölçüm yapıldığından bahsederseniz yardımcı olunabilir
   
 3. Elifitob16

  Elifitob16 CMNet Üyesi

  atık su arıtma tesisinde Dengeleme havuzu çıkışı ve mbr havuzu çıkışı arıtılmış su üzerinde koi Yüksek veya düşük Çıkarsa ne yapılmalı
   
 4. kadirsen1991

  kadirsen1991 CMNet Üyesi

  atıksu hangi sektöre aittir? dengeleme havuzunda yüksek çıkması normalki zaten sonra proses uygulanacağından giderim sağlanabilir. mbr çıkışı yüksek olması son kademe olduğunu düşünürsek, sektöre göre deşarj değerini sağlayıp sağlamadığı kontrolüne göre değişebilir.

  birde yüksekten kastedilen koi değerleri sayısal olarak belirtirseniz neye göre yüksek olduğu hakkında fikir yürütülebilir
   
 5. Elifitob16

  Elifitob16 CMNet Üyesi

 6. Onur Altun

  Onur Altun CMNet Üyesi

  dengeleme havuzunda KOİ değeri genel olarak giriş KOİ değeri ile aynı olmamalıdır. Giriş KOİ değerinden daha düşük olması gerekir. Ayrıca MBR'da KOİ giderimi genel olarak %80-90 arasındadır. mesela sizin dengeleme havuzu çıkışınızdaki KOİ değeri ile MBR çıkışındaki KOİ değeri arasında bu oranlarda giderim yok ise proseste bir sıkıntı vardır diyebiliriz.
   
 7. dilek kaya

  dilek kaya CMNet Üyesi

  onur bey plastik geri dönüşüm yapıyoruz.ve yıkamadan kaynaklı atık suyumuz oluşuyor.Çamur oluşumumuz çok fazla.çıkış koı ve akm değerlerimiz çok yüksek çıkıyor.ne yapmamız gerekir sizden bilgi alabilir miyim.
   
 8. hcanbaz92

  hcanbaz92 CMNet Üyesi

  @dilek kaya Prosesiniz hakkında biraz bilgi verebilir misiniz? Ayrıca plastik alımı yaptığınız firmaların kontamine olma durumu nedir?
   
 9. dilek kaya

  dilek kaya CMNet Üyesi

  plastik ambalaj atıkları havuzlarda yıkanıyor.çöpten kaynaklı kontamine durumları olabilir.Sonuçta atıklar karşık geliyor tesise.
   
 10. hcanbaz92

  hcanbaz92 CMNet Üyesi

  Arıtma prosesi ile ilgili bilgi verebilir misiniz? Atıksuyu topladıktan sonra ne gibi işlemlerden geçiyor. Çıkış diye bahsetmişsiniz çünkü.
   

İlginizi Çekebilir

41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.