• Sitemizde dosya yada bilgi temini amacıyla mail adresi paylaşımı yasaklanmıştır. Unutmayınız ki benzer problemle karşılaşan başka meslektaşlarımızda olabilir, şahsa özel bilgi alınması durumunda da forum amacından uzaklaşarak işlevselliğini yitirebilir. Mail adresi paylaşımı dolayısıyla yaptırıma uğrayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

kompost tesisleri mevzuat

Hazel Candan

CMNet Üyesi
bir kompost tesisi yapılacağı zaman uyulması gereken yaptırımlar kurallar nelerdir? Türkiye'nin ve AB birliğinin hangi yasal düzenlemeleri bulunmaktadır. ingilizce veya türkçe kaynak olabilr. kurulmakta olan yeni kompost tesisleri var mı?bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yazarlarsa çok sevinirim.:eek:

Kompost tesislerinin yapımında Katı Atıkların Kontrolü Yönetmeliği'nin 6. bölümü ve ÇED Yönetmeliği'nde günlük kapasitesi 100 tondan fazla olanlar Ek-I e az olanlar Ek-II'ye tabidir. Bildiğim kadarıyla şuan uygulamada olan yönetmelikler bunlar ...

Lisans almam gereken (daha dogrusu lisans almamin gerektiğini düşündüğüm) bir kompost tesisine danismanlik veriyorum. gfb başvurusu yaptim ama kompost tesislerine lisans alinmadigi, bi proses ozeti ile bakanliaga basvuru yapilip uygunluk yazisi almanin yeterli oldugunu konusunda basvuruma red geldi. bu konuda yardim istiyorum. yolladiginiz yönetmelikleri inceleyecegim. tesekkür ederim.