konut bilgilendirme

Duygu Erit

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
23 Eyl 2010
Mesajlar
23
Tepki puanı
0
Puanları
1
tat firmasında çalışıyorum konut bilgilendirmesi yapmam gerekiyo nasıl bi konusma yapabilirm daha etkileyici olması için bi de hangi tür broşur kullanmalıyım bu konu hakkıında yardmcı olabilirmisiniz
 

Rıdvan Gödel

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
24 Mar 2009
Mesajlar
52
Tepki puanı
7
Puanları
8
Yaş
34
Konum
Bursa
Hani hep bunları biliyormusunuz kısmı diye anlatılan geri dönüşümün faydalarının sıralandığı kesimi günlük hayata uyarlıyarak anlatırsanız mesela ... kw elektrik tasarruf eder yerine bunu geri dönüştürürsek 100 w bir lamba .. saat çalışır hatta oluşturabiliyorsanız bir arabayı ... metre yol alır gibi somut örneklerle pekiştirirseniz daha etkileyici olur. Birde toplama konusunda vatandaş yasal bir zorunluluk oldugunu bilmiyor bunu vurgulamak gerekir ama can acıtmadan yoksa vatandaş ben toplamıyorum ceza kesebilen varsa gelsin ceza yazsın diyor.
Birde broşürü biraz canlı ve çocuksu özendiricilikte olursa daha etkili olur ( tabiki geri dönüştürülmüş kağıda )...
 

Serdar Çetinkaya

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
28 Eyl 2010
Mesajlar
36
Tepki puanı
7
Puanları
8
Sunumuna çarpıcı örneklerle başlamanı tavsiye ederim insanları baştan yakalayamazsan sonrasında ne kdar ilginç örneklerde versende yakalamak zor oluyor konuşmanı oldukça kısa tutmanı tavsiye ederim nitekim uzarsa dikkatler dagılıyor verim her geçen dakika düşüyor kısa ve öz olması iki taraf için iyi oluyor broşür içinde konuyu tanımlayıcı örnekleyici resimler iyi oluyor nitekim broşürdeki minicik yazıların okunmasından çok insanlar resimlerine bakıp atmayı tercih ediyorlar:) renk konusundada bence az renk kullan az sayıda renk kullanılan broşürler daha ciddi oluyor sanki (şahsi fikrim)
Kolay gelsin.
 

Metin Koci

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
8 Şub 2010
Mesajlar
50
Tepki puanı
0
Puanları
6
insanları ilk gördüğünde konuşmanın biçimine karar vermelisin,ne yaparsan yap onların dilinden konuş,böylece asıl amacına ulaşırsın.
 
Üst