• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

KPSS Kpss 2018

bende ıspartada pegem'e yazıldım inşallah iyidir. eylülde başlayacak dersler o zamana kadar biraz alt yapı yapılırsa olur inşallah

Alım olması gerektiğini düşünen binlerce insan var.. ama gayret edip günde 5 dakikanızı ayırıp Yaptığımız Blog'a bakıp her gün adet edinip bir şeyler yapsanız çok faydası olur.. baskı yapmamız gerek.. 2012-2014 aralığında şahane mücadele edildi baskı kuruldu ve 350 kişi alındı.. puanlar 81'e düştü.. 20014-2016 arasında ise sadece 50 kişi alındı..

Blog'a girip destek olmak için ;
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

valla bende zamanında hevesle kpss ye çalışıyordum ama olmuyor, zaman kaybı benim için onun yerine özel sektörde kendimi kabul ettirmem gerektiğini düşündüm. Şimdi bunun mücadelesini veriyorum.

Arkadaşlar KPSS de dershane seçimi yapacaksanız dershane ismine bakmayın içindeki hocalara bakın hocalar kalitelimi? Gidip sorun ya kaç yıllık hocalarla çalışıomuşlar, kimmiş bunlar? Ama bana kalıcak olursa biraz dershane alt yapısı olan arkadaşlar için dershane zaman kaybı kendin evde youtube dan dinlemen ve evde kendin çalışman daha verimli olur. dershaneye sadece Türkiye genelinde ve de dershanenin kendi yapmış olduğu sınavlara katılman yeterli. YouTube da ise Ramazan yetgin hocamızı izleyin o size hangi hocalarla çalışmanızı ve de nasıl çalışmanızı söylüyor zaman zaman.

Merhaba. Erciyes Üniversitesi son sınıfta okuyorum. Kpss için kitap aldım ama öyle aşırı derece kasarak çalışmayı düşünmüyorum. Boş vakitlerimde çalışarak 75-80 arası bi puan almayı hedefliyorum. Benim asıl hedefim mezun olduktan sonra özel sektöre girip kendimi geliştirmek özellikli de Marmara taraflarında. Fikirlerinizi ve görüşlerinizi almak isterim

@mmtkarayel Özel sektör mü yoksa tam olarak kpss'ye odaklanmak mı bu ikisi arasında net bir seçim yapıp yoluna öyle devam etmelisin bence. Cümlelerinden anladığım kadarıyla özel sektörde çalışmaya daha meyillisin bu nedenle kpss ile hiçbir şekilde zaman kaybetmemeni öneririm zaten tam olarak odaklanmadan, kasmadan atanabilme ihtimalin çok düşük. Kpss için harcayacağın zamanı özel sektörde sana artı sağlayacak faaliyetler için harcamalısın. Ben, ikisini bir arada idare edebileceğini düşünüp hataya düşenlerdenim şuan kitaplara ve dersaneye verdiğim paraya çok üzülüyorum..

@Melike Yıldız fikirleriniz için çok teşekkür ediyorum. Zaten Kpss'den atanma gibi bir hayalim yok çünkü dediğiniz gibi kasmadan odaklanmadan mümkün gibi görünmüyor :) Dediğiniz gibi Kpss ye harcanacak zaman yerine özel sektörde sabredip ilerlemeyi tercih ederim ama yine de sınava girip en azından belirli bi puan almak da istiyorum belki ilerde bi gün lazım olur :)

Arkadaşlar merhaba. 2 Yıllık özel şirket tecrübelerimden sonra KPSS sınavına yoğunlaşmaya karar verdim. Ancak kpss içeriği , atamaları (merkezi, dışardan sözleşmeli) , gerekli puan vb. konularında hiçbir fikrim olmamakla beraber yardımlarınızı bekliyorum.
1) Şuan işsiz durumda olduğumda göz önünde bulundurularak, sıfırdan dershaneye de yazılıp tamamen kendimi kalan sürede bu sınava versem geç kalmış sayılır mıyım?
2)Merkezi atamaların araştırmalarım neticesinde üniversite sınavında olduğu gibi puandan ziyade sıralama ile gerçekleşmekte. Ortalama bu senelere kadar kaç çevre mühendisi kpss sınavına giriyor ve o sıralamada ilk kaça girmek tahminlerinize göre yeterli olur ?
3)Sıfırdan başlayan meslektaşınız için daha önce bu sınava kafa yormuş , çalışmalar yapmış atanmış veya puanı yetersiz kalmış kişiler olarak verebileceğiniz tecrübe ve birikimleriniz nelerdir ?
4) Merkezi atamalarda da mülakat oluyor mu ?
5) Yds ne kadar önemlidir ? Yds puanı olmaması atanmaya engel midir?
Kısacası nedir bu KPSS :)

Sınav temmuzda yapılacağı için henüz geç kalmış sayılmazsınız bence planlı bir çalışma ile her şey mümkün ama oldukça fazla emek sarf etmeniz gerekiyor. Atanmayı garantilemek istiyorsanız almanız gereken puanı 90 ve üzeri olarak düşünüp ona göre hazırlanın derim çünkü taban puanlar her atamada daha da yükselmekte. Bu arada bu yılki ilk atamada Yds şartı olan iki kontenjan vardı diye hatırlıyorum..

Peki , sınav sonucu açıklandığında alan olarak şu kadar çevre mühendisi bu sınava girmiş, bunlar arasında şu sıradasanız gibi bir sonuç var mıdır

ösym sayfasında branş sıralamanız yazıyor @qw5398 . planlı çalışırsanız yapabileceğiniz bir sınav bende 2016 mezunuyum ve 6-7 aydır özel bir firmada çalışıyorum bende işi bırakıp kpssye çalışmayı planlıyorum.minimum 5 tarih soru bankası.3 coğrafya soru bankası olması gerekiyor demişti birkaç hoca. begendiğiniz bir soru bankasını genel tekrar için ayırın

Maddi olarak probleminiz yoksa dershaneye gidin, sistemli çalışmayı kazandırıyor, onun dışında soru çözmezseniz isterseniz dünyaları bilin sınavda 65-75 arası alırsınız. Başarılar...