Kpss

Eda KILIÇ

Üye
Kayıt
20 Aralık 2016
Başlık
3
Mesaj
3
Tepki
1
Şehir
Konya
Merhabalar. Çevre mühendisliği bölümünü bitirdim ve kpss ye girmek istiyorum. Bilgisi olan arkadaşlar bu düşuncemin mantıklı yanlarını ve mantıksız yanlarını söyleyebilir mi acaba ? Yoksa sizce özele girip yoluma ordan mı devam etmeliyim ?
 

Cem Yılmaz

Mevzuat Grup Lideri
Mevzuat Grubu
Kayıt
19 Aralık 2009
Başlık
27
Mesaj
1.640
Tepki
2.703
Şehir
Çorlu/Tekirdağ
Mezuniyet
2013—14
@Eda KILIÇ

Çevre mühendislerinin atama sayıları oldukça düşük, 87 ve üzeri alanlar atanıyor genelde. O puanı alabilecekseniz tabi ki deneyin, devlet kurumunda çalışmanın kötü yanı olmaz. Ama özelde de avantajlarınız farklı yönde olur. Örneğin; danışmanlık işine girerseniz, her türlü sektör ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz. Laboratuvarda çalışarak raporlama ve tüm analiz konularına hakim olabilir, pazarlamada çalışarak insan ilişkilerinde hızlı bir aşama kaydedersiniz.
 

rıdvan doymaz

Daimi üye
Kayıt
3 Mart 2014
Başlık
6
Mesaj
42
Tepki
15
Şehir
Elazığ-Ankara
@Eda KILIÇ öncelikle hayırlı olsun.
Ben bitirdikten sonra 1 senemi daha ayırıp memur olmayı düşündüm(rahat ve maaşı başlangıca göre iyi). Akrabalarım gerek yok gel burada başla dediler ama dinlemedim. 1 yıl ayırdım, hazırlanıp 83 puan aldım(2016'da ki) . atama düzgün olmadığı için 1 yılım boşa gitti.
özelde iş bulmak kolay değil: çev. gör. bel. istiyor, tecrübe istiyor, yabancı dil,ehliyet... ama bir yerden başlamak gerekiyor.
1 yılımı ayırıp 85 puan üstü alır herhangi bir ilde memur olarak çalışırım diyorsanız kpss ye;
ben kendimi geliştirir, tecrübe kazanınca kendi işimi kurarım diyorsanız özele bakın derim...
 
Yukarı Alt