• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Madencilik (mermercilik) A. A. T.

hasancetintr

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Altınsoy Madencilik mermer
Değerli Meslektaşlarım, Arkadaşlarım;
Madencilik (Mermercilik) sektöründe bir firmada Çevre Mühendisi olarak çalışıyorum. Madencilik (mermercilik)
sektöründe Çevre Mühendisliği açısından en önemli yapılması/takip edilmesi gereken uygulamalardan birisi de Atıksu Arıtma Tesisleri. özellikle madencilik (mermercilik)
sektörü başta olmak üzere Atıksu Arıtma Tesisi Projelendirme, Proje Onay Dosyası hazırlanması ve proje onayı alınması, Atıksu Arıtma Tesisi inşaatı, montajı, devreye alınması ve
işletilmesi konularında tecrübe sahibi arkadaşlarım varsa daha önceki Madencilik (mermercilik) sektörü Atıksu Arıtma Tesisi çalışmaları tecrübelerime dayanarak hazırladığım proje ile ilgili filtrepres kynaklı çıkan çamur keki ne yapılabilir? Ayrıca yürürlükteki Atıksu Arıtma /Derin Deniz Deşarjı Tesisi Proje Onayı Genelgesi 04/03/2014 tarihli Genelge (2014/07) midir? İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü'nden POD muafiyeti nasıl alabirim.Genelge gereğince şartları nelerdir?hasancetintr@yahoo.com
A. A. T. için artılarını, eksilerini, tecrübelerini paylaşabilirlerse sevinirim. Mail adresini ileten arkadaşlarıma daha öncede uygulama şansı
bulduğum/uyguladığım Madencilik (Mermercilik) sektörü Atıksu Arıtma tesisi projesi bilgilerini mail atabilirim.Değerlendirmeler sizden. hasancetintr@yahoo.com

Madencilik (Mermercilik) sektöründe bir firmada Çevre Mühendisi olarak çalışıyorum. Madencilik (mermercilik)
sektöründe Çevre Mühendisliği açısından en önemli yapılması/takip edilmesi gereken uygulamalardan birisi de
Atıksu Arıtma Tesisleri. özellikle madencilik (mermercilik) sektörü başta olmak üzere Atıksu Arıtma Tesisi Projelendirme,
Proje Onay Dosyası hazırlanması ve proje onayı alınması, Atıksu Arıtma Tesisi inşaatı, montajı, devreye alınması ve
işletilmesi konularında tecrübe sahibi arkadaşlarım varsa daha önceki Madencilik (mermercilik) sektörü Atıksu Arıtma Tesisi
çalışmaları tecrübelerime dayanarak hazırladığım proje ile ilgili filtrepres kaynaklı çıkan çamur keki ne yapılabilir? Ayrıca yürürlükteki
Atıksu Arıtma /Derin Deniz Deşarjı Tesisi Proje Onayı Genelgesi 04/03/2014 tarihli Genelge (2014/07) midir? İl Çevre ve Şehircilik
Müdürlüğü'nden POD muafiyeti nasıl alabirim. Genelge gereğince şartları nelerdir? hasancetintr@yahoo.com

artılarını, eksilerini, tecrübelerini paylaşabilirlerse sevinirim. Mail adresini ileten arkadaşlarıma daha öncede uygulama şansı
bulduğum/uyguladığım Madencilik (Mermercilik) sektörü Atıksu Arıtma tesisi projesi bilgilerini mail atabilirim.
Değerlendirmeler sizden. hasancetintr@yahoo.com

Madencilik (Mermercilik) sektöründe bir firmada Çevre Mühendisi olarak çalışıyorum. Madencilik ) sektöründe Çevre Mühendisliği açısından en önemli yapılması/takip edilmesi gereken uygulamalardan birisi de Atıksu Arıtma Tesisleridir. Özellikle madencilik sektörü başta olmak üzere Atıksu Arıtma Tesisi Projelendirme, Proje Onay Dosyası hazırlanması ve proje onayı alınması, Atıksu Arıtma Tesisi inşaatı, montajı, devreye alınması ve işletilmesi konularında tecrübe sahibi arkadaşlarım varsa bana yardımcı olabilir mi? Tesisimde Filtrepres kaynaklı çıkan çamur keki ne yapılabilir? Ayrıca yürürlükteki Atıksu Arıtma /Derin Deniz Deşarjı Tesisi Proje Onayı Genelgesi 04/03/2014 tarihli Genelge (2014/07) midir? İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü'nden POD muafiyeti nasıl alabilirim. Genelge gereğince şartları nelerdir?

sektöründe Çevre Mühendisliği açısından en önemli yapılması/takip edilmesi gereken uygulamalardan birisi de
Atıksu Arıtma Tesisleri. özellikle madencilik (mermercilik) sektörü başta olmak üzere Atıksu Arıtma Tesisi Projelendirme,
Proje Onay Dosyası hazırlanması ve proje onayı alınması, Atıksu Arıtma Tesisi inşaatı, montajı, devreye alınması ve
işletilmesi konularında tecrübe sahibi arkadaşlarım varsa daha önceki Madencilik (mermercilik) sektörü Atıksu Arıtma Tesisi
çalışmaları tecrübelerime dayanarak hazırladığım proje ile ilgili filtrepres kaynaklı çıkan çamur keki ne yapılabilir? Ayrıca yürürlükteki
Atıksu Arıtma /Derin Deniz Deşarjı Tesisi Proje Onayı Genelgesi 04/03/2014 tarihli Genelge (2014/07) midir? İl Çevre ve Şehircilik
Müdürlüğü'nden POD muafiyeti nasıl alabilirim. Genelge gereğince şartları nelerdir?hasancetintr@yahoo.com

artılarını, eksilerini, tecrübelerini paylaşabilirlerse sevinirim. Mail adresini ileten arkadaşlarıma daha öncede uygulama şansı
bulduğum/uyguladığım Madencilik (Mermercilik) sektörü Atıksu Arıtma tesisi projesi bilgilerini mail atabilirim. Değerlendirmeler sizden. hasancetintr@yahoo.com
profil resim.jpg

sektöründe Çevre Mühendisliği açısından en önemli yapılması/takip edilmesi gereken uygulamalardan birisi de Atıksu Arıtma Tesisleri. özellikle madencilik (mermercilik)
sektörü başta olmak üzere Atıksu Arıtma Tesisi Projelendirme, Proje Onay Dosyası hazırlanması ve proje onayı alınması, Atıksu Arıtma Tesisi inşaatı, montajı, devreye alınması ve
işletilmesi konularında tecrübe sahibi arkadaşlarım varsa daha önceki Madencilik (mermercilik) sektörü Atıksu Arıtma Tesisi çalışmaları tecrübelerime dayanarak hazırladığım proje ile ilgili filtrepres kynaklı çıkan çamur keki ne yapılabilir? Ayrıca yürürlükteki Atıksu Arıtma /Derin Deniz Deşarjı Tesisi Proje Onayı Genelgesi 04/03/2014 tarihli Genelge (2014/07) midir? İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü'nden POD muafiyeti nasıl alabirim.Genelge gereğince şartları nelerdir?hasancetintr@yahoo.com
A. A. T. için artılarını, eksilerini, tecrübelerini paylaşabilirlerse sevinirim. Mail adresini ileten arkadaşlarıma daha öncede uygulama şansı
bulduğum/uyguladığım Madencilik (Mermercilik) sektörü Atıksu Arıtma tesisi projesi bilgilerini mail atabilirim.Değerlendirmeler sizden. hasancetintr@yahoo.com

Değerli Meslektaşlarım/Arkadaşlarım. Madencilik (mermercilik sektöründe Çevre Mühendisi olarak çalışıyorum. Gerek mermer kesme, işleme fabrikamızın, gerekse de ocaklarımızdaki sulu kesme işlemlerinden kaynaklanan atıksular için ekteki pdf dosyada anlatılan ve akım şeması verilen atıksu arıtma tesisini planladım. Diğer yandan ekte ayrıca resim dosyasında verilen tesis de olduğu gibi temiz su tankını da ayrıca işletmeye temiz su terfi ihtiyacını ortadan kaldırmak adına Çökeltim havuzu gibi ancak temizsu akışı olacak şekilde çökeltme havuzundan bir miktar düşük kotta planladım. Çıkış suyu standartları olarak da Su Kirliliği Kontrolü Yönetmeliği eklerinden tablo 7.5; Sektör; Maden Sanayii (Çimento, Taş Kırma, Karo Plaka İmalatı, Mermer işleme, Toprak sanayii ve benzerleri olarak düşündüm. Tüm arkadaşlarımdan özellikle de Madencilik (mermercilik) sektöründe tecrübeli arkadaşlarımdan değerlendirme ve yorumlarını bekliyorum. hasancetintr@yahoo.com

Ekli dosyalar

• profil resim.jpg
    profil resim.jpg
    18 KB · Görüntüleme: 20
  • Madencilik (mermercilik) A. A. T..pdf
    146.9 KB · Görüntüleme: 35
  • Fraccaroli & Balzan plant for Al Asriyah Marble Company.jpg
    Fraccaroli & Balzan plant for Al Asriyah Marble Company.jpg
    29 KB · Görüntüleme: 24
  • Madencilik (mermercilik) A. A. T. çıkış suyu standart.jpeg
    Madencilik (mermercilik) A. A. T. çıkış suyu standart.jpeg
    50.1 KB · Görüntüleme: 25
Merhaba Hasan bey, yetkilendirilmiş tüzel kişilik (YTK) yeterlilik belgesi almış bir firmada çevre mühendisleri neler yapar , ne tür projelerde görev alabilir ? Yetkilendirilmiş tüzel kişiler ile ilgili yönetmeliğe göre çevre mühendislerinin görevleri sıralanmış , siz de tecrübelerinize dayanarak bilgilendirebilir misiniz veya bu konuda tecrübeli arkadaşlar bilgilerini paylaşabilir mi