• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

matbaa makinesinden çıkan boya çamurları

Hande Özdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
beha ambalaj
merhabalar; plastik ambalaj üretiyoruz. firmamızın matbaa bölümünden çamurlaşmış boya atığı çıkıyor. kullanılan boya tenekelerini falan lisanslı firmalara verebiliyorum; ancak bu boya çamurları için bertaraf yapılması gerektiğinden dolayı yüksek fiyatta ücret istiyorlar ki zaten konu ile ilgili sadece tek bir yer bulabildim. diğer yerler bir varil için gelmiyorlar bile. ben bu atıkları ne yapabilirim bilgisi olan var mı?

Merhaba, atığınız 1 varil de olsa lisanslı bertaraf firmasına teslim etmeniz gerekmektedir. Ücret veya herhangi bir durumu denetim esnasında açıklayamazsınız. 180 gün dolmadan çıkış yapmanız gerektiğini size hatırlatırım. Ayrıca yardımı olması açısından lisanslı firma arayışınıza aşağıdaki linkten, kodunuzu yazarak devam edebilirsiniz.
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Hande hanım Orhan beyin görüşlerine katılıyorum. Cezalar çok yüksek bir fabrika için küçük sayılabilecek bertaraf bedellerinden kaçmamak gerekir diye düşünüyorum. Atığın az yada çok çıkması önemli değil kirleten öder prensibinden yola çıkıp en ufak atığı dahi lisanslı firmalar göndermek gerekmektedir. size tavsiye bu atıkları 49 kg'a ulaştığında kendi aracınız ile bertaraf tesisine götürürseniz belki maliyeti biraz daha düşürmüş olabilirsiniz.