• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Mesleği sevip sevmemek...

• Konuyu başlatan Silinen üye 22292
  • Başlangıç tarihi
S

Silinen üye 22292

Merhaba öncelikle şunu belirtmek isterim ki mesleğimi asla kötülemek için bunları yazmıyorum. Sadece bulunduğum durum beni mutlu etmiyor bir nevi sizlerle dertleşmek için yazıya dökmek istedim. Ben 4 senedir çalışıyorum önce çevre danışmanlığı yaptım çok kötü tecrübeyle oradan ayrıldım. Çünkü asgari ücrette düşük maaş alıyordum bu da yetmezmiş gibi benden hariç 5 mühendis yeni mühendis olduğum için mi yoksa sonradan aralarına katıldığım için mi bana hiçbir şey öğretmediler. Sürekli yönetmelik okumamı söylediler. İşin en acı tarafı ise yönetmelik okuduktan sonra ki tüm saatlerde telefonla firmaları arayıp randevu talep ediyordum. Günde belki 20-30 firmayla telefonda görüşüyordum. Üstümde firma bulmam için bir baskı vardı... neyse uzatmayacağım daha fazla dayanamadım istifamı verdim işten ayrıldığımda sadece kendi gayretimle bir şeyler öğrenmiştim. Bunun yanında C sınıfı iş güvenliği sınavına girip belgemi de aldım.
Asıl meseleye giriyorum uzattım çok özür dilerim, şimdi ki işimde çevre lisansı olan bir firmada çevre görevlisi olarak çalışıyorum. Bu işimde de kimse bana bir şey öğretmedi. çmnet sağ olsun sürekli açılan konuları okuyup işlerimi hallettim. Sokak toplayıcılar, suriyeliler , fabrikalar vs. bunlarla uğraşan kişi benim ve ben bir kadınım evliyim. Yeri geliyor kantara da bakıyorum yeri geliyor çay kahve de yapıyorum.Bunlardan hiç şikayet etmedim hasta hasta işe geldiğimi de bilirim .Üzüldüğüm şey artık işimden bir verim alamıyorum. Kendimi kapana kıstırılmış hissediyorum. Yaşım biraz genç olsa tekrar başka üniversite okumayı bile düşünürüm. ( Her zaman öğretmen olmayı istemiştim ) Bu arada bu işimde asgari ücretin üstünde alıyorum.Sizlere şunu sormak isterim siz benim yerimde olsanız ne yapardınız ? Çevre mühendisleri başka ne iş yapar ? Ya da çevre mühendisliğini bırakıp bana alanda çalışan arkadaşlarım var mı ?

@Özkan Baykanoğlu
aynen öyle abi- kardeş diyerek bir çok hakkı yeniyor mühendisin zihniyet değişmedikçe böyle gider bazı şeyler biz mühendislerin elinde kendi mesleğimize sahip çıkmalıyız ezdirmemeliyiz ne olursa olsun