• CMNet Online Söyleşiler #1 - Artemis Arıtım insan kaynakları müdürü Sayın Hakan Maden ile Kariyer Basamakları ile başlıyoruz.
    Tarih: 16 Temmuz 2020 Perşembe
    Saat: 20.30

Meslektaş buluşması. Nitelikli Çevre Mühendisleri-kararlar

cm.mervan

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
22 Mar 2015
Mesajlar
361
Tepki puanı
614
Puanları
98
Yaş
30
Şehir
Adana
Firma
Özel
Öncelikle tüm meslektaşlara selam ,

Nitelikli Çevre Mühendisleri 2018 yılının Mayıs ayında kurulmuş , Çevre Mühendislerini bir araya getirmeyi ve Çevre Mühendisliği mesleğine katkı sağlamayı hedefleyen bir oluşumdur . Gün geçtikte artan işsizlik , mobbing ve zorluklar tüm meslekleri etkilediği gibi biz Çevre Mühendislerini de etkilemiştir. Bu zorlu günlerde Meslektaşlarının yanında olan ve onlar için çabalayan bir anlayış görmek isterken maalesef tam tersi bir tavırla Çevre Mühendisleri üye oldukları odalardan soğutulmuştur. Bir kaç İl şubesi dışında Ankara , Adana temelinde ÇMO Şube ve temsilcilikleri artık etkisiz ve maalesef sessiz kalmıştır .

Bu sessizliği bozmak , gerçek ve farkındalık oluşturacak bir yönetim ve üyeleri talip olmalı yönetime . Nitelikli Çevre Mühendisleri , bu eksikleri ve yanlışları görüp çözümlerini BİLDİRİ haline getirmiş bir topluluk olmayı başarmıştır.

Nitelikli Çevre Mühendisleri ADANA ÇMO ŞUBE yönetimine siz değerli meslektaşlarımızla birlikte talip olduğunu açıkladı . Birlikteliğimizi büyütmek ve destelemek için meslek buluşmamızın 2. Etkinliğine tüm arkadaşlarımızı bekler ve yapacaklarımızı beraber yapmaya , tek ses olmaya davet ediyorum.

Yer: Adana Chaplin
Adres: Güzelyalı Mah. Turgut Özal Bulvarı 81013 Sk. Gülat Apartman Çukurova /ADANA
Tarih: 23 KASIM 2019 Cumartesi
SAAT: 16.30
 

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Katılım
7 Ara 2008
Mesajlar
3,785
Tepki puanı
4,750
Puanları
338
Şehir
İstanbul
Firma
Saipem
Programı uygun olan meslektaşlarımın ve CMNet yönetiminin buluşmaya katılıp projelerinizi dinlemesini arzu ediyorum. Başarılar dilerim.
 
KS
cm.mervan

cm.mervan

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
22 Mar 2015
Mesajlar
361
Tepki puanı
614
Puanları
98
Yaş
30
Şehir
Adana
Firma
Özel
Arkadaşlar , 23 Kasım Cumartesi günü Adana nitelikli çevre mühendisleri olarak yaptığımız toplantıda , oda seçimleri ve diğer konular ele alınmıştır .
Öncelikle , temel maddemiz yeni mezun arkadaşların iş kaygısı olmuştur .
1. Yeni mezun meslektaşlarla , yönetimi devraldığımız günden itibaren , meslektaşlarla birebir görüşme sağlanarak işverenlerle bir araya getirilmeye çalışılacak .
2. Çevre mühendisi alımı yapılabilecek , OSB , hastane , işletme gibi yerlere oda olarak gidilip çevre mühendisi alımının yapılmasının önemi anlatılacak
3. Meslektaşların özellikle Kadın mühendis arkadaşların özel sektör ve kurumlarda yaşadığı mobbing veya yaşaması halinde yönetim kurulumuzda yer alan iş güvenliği uzmanlarınız ile beraber gereken etkin çalışmalar yapılacak
4- Meslektaşların her konuda eğitim almaları sağlanacak . (Danışmanlık , Atıksu , geri dönüşüm , iş güvenliği ,yönetim sistemleri ) ( ücretsiz verilecektir )
5- Üniversite öğrencilerinin odada sadece el ayak işleri yapılması için değil , özellikle üniversite - oda koordineli çalışmalar yapılması için aktif olarak görüşmeler sağlanacak . Örnek ; teknik gezilerde oda ile beraber koordine olunması
6- Çevresel olaylara, bölge , il farketmeksizin tepkisiz kalınmaması teknik ve bilimsel açıklamalarla tepki verilmesi veya desteklemesi
7- Çevre mühendisleri hak , hukuk mücadelesinde kurum, kuruluşlarla etkin görüşmeler sağlanacak .

Oda yönetimini devraldığımız andan itibaren , muhakkak ve muhakkak yeni mezun arkadaşlarla, iş bulamayan arkadaşlarla ilk toplantı yapılacak . Her bir mühendis arkadaş için etkin bir sonuç alınancaya kadar toplantılar yapılacak . 2EA8D566-8B6C-47AC-8FFE-1B0EBF53AE5C.jpeg
 
Son düzenleme:
Üst