• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Modeling the Environment: An Introduction To System Dynamics Modeling Of Environmenta

Tarık Can

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
11 Aralık 2008
Şehir
Manisa
Firma
Cançed Çevre Danışmanlık ve Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti.
Modeling the Environment: An Introduction To System Dynamics Modeling Of Environmental Systems
By Andrew Ford

Publisher: Island Press
Number Of Pages: 415
Publication Date: 1999-03-01
ISBN-10 / ASIN: 1559636017
ISBN-13 / EAN: 9781559636018

Product Description:

Modeling the Environment is the first introductory textbook for a technique of rapidly growing importance. It requires little or no mathematical background, and is appropriate for undergraduate environmental students as well as professionals new to modelling. Developed from the author's own introductory course, it is classroom-tested and represents an important contribution to the field of system dynamics.

Modeling techniques that allow managers and researchers to see in advance the consequences of actions and policies are becoming increasingly important to environmental management. The models produced are vital analytical tools that aid the policy-setting and implementation process, and help us to understand how environmental systems respond to management interventions.

Modeling the Environment is a basic introduction to one of the most widely known and used modeling techniques, system dynamics. The book is designed to build the skills of students as they progress from learning fundamental ideas to constructing models of increasing complexity. Written in a clear and comprehensible style, the book:

* presents basic concepts of modeling using system dynamics
* illustrates the mechanics of model construction through a range of working models
* offers a rich array of exercises for students to use in applying the principles and techniques described in the text
* walks students through the design and application of models of specific types of environmental systems.

In addition, the book contains more than 300 figures and model illustrations, and provides a guide to an interactive website where students can use the text to "navigate" management flight simulators ? models of both real and hypothetical systems developed by the author. The book also contains appendixes that help students review the necessary math, and which provide additional concepts and exercises for further study.

Türkçe Ürün Açıklama:

Çevre Modelleme hızla önemi artan bir tekniği için ilk tanıtım ders kitabı olduğunu. Bu, çevre ve lisans öğrencileri için hem de profesyoneller modelleme için yeni uygun matematiksel altyapı az veya hiç gerektirir. Yazarın kendi tanıtım dersten geliştirilmiş olup sınıf olduğunu test edilmiş ve sistem dinamiği alanında önemli bir katkı temsil eder.

Modelleme teknikleri yönetici ve araştırmacıların önceden eylem ve politikalarının sonuçlarını görmek için izin giderek çevre yönetimi için önem kazanıyor. Modelleri üretilen hayati analitik araçlar yardım politika ve uygulama sürecine ayar ve yönetim müdahaleler yanıt nasıl çevre sistemleri anlamak için bize yardımcı olurlar.

Çevre Modelleme biri için temel bir giriştir en yaygın olarak bilinen ve modelleme teknikleri, sistem dinamiği kullanılır. Kitap öğrencilerin becerileri oluşturmak için tasarlanmıştır artan karmaşıklık modelleri oluşturmak için temel fikirleri öğrenme gelen ilerlerken. A ve anlaşılır tarzı net, kitap Yazılı:

* Sistem Dinamiği kullanarak modelleme temel kavramları sunuyor
* Modeller çalışan bir dizi aracılığıyla modeli inşaat mekaniği göstermektedir
* Ilke ve teknikleri metin açıklanan uygulama kullanmak öğrenciler için zengin bir egzersiz sunar
* Tasarım ve çevre sistemleri belirli türleri modelleri uygulaması ile öğrencilerin yürüyor.

Ayrıca, kitap, 300'den fazla şekil ve model resimler içeren ve interaktif bir web sitesine öğrencilerin "yönetimi uçuş simülatörleri gezinmek için metin kullanabileceğiniz bir kılavuz sağlar? gerçek ve varsayımsal sistemleri yazar tarafından geliştirilen modelleri. Kitap ayrıca ekler yardımcı olan öğrencilerin gerekli matematik, eleştiri ve ek kavram ve ileri eğitim sağlamak için çalışmaları içerir.

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .


Modeling the Environment An Introduction To System Dynamics Modeling Of Environmental Systems.jpg
 
Üst