• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Motat

Özgün Yağız ÖZGÖREN

Danışmanlık Grup Lideri
Yönetim Grubu
Danışmanlık Grubu
Yönetim Grubu
Firma
Nilsu Çevre Danışmanlık
Tehlikesiz atıklardan 15 01 04 Metalik Ambalaj atığını r12 de prosese sokmak için izin lisansımızda 15 01 04'ün geri kazanımı mı olması gerekiyor

Evet dediğiniz gibi verileri girdim. Raporu oluşturdum. Önceki aydan devrim az ve girdiğim ayda işlenen ürünlerim çok olduğu için eksi çıkıyor. Gelen ürün miktarında oynama yaptığım da eksiden kurtuluyorum.

@emne Sizin geri kazanım sonucu ürünleriniz fazla yani çıkan, girenden fazla olduğu için eksiye düşüyor. Ürünlerde oynama yapmamanızı tavsiye ederim. Gerekirse önceki aylardan fire gösterdiyseniz fire miktarlarını sıfır yaparak durumu düzeltebilirsiniz. Bu sefer ürün miktarında oynama yapıp herhangi bir denetimde yakalanırsanız idari yaptırım uygulanabilir. Dikkat etmenizde fayda var.

@Olgaç Sürmelihindi Haklsınız , deneme yanılma yaptım sadece sorunun içerğini kavramak adına. İl çevre yetkilisi ile görüştüm ama fikir sahibi değiller. Bakanlığa yönledirme yapılıyor. Alternatif çözüm arıyorum teşekkür ederim.

@emne önceki aydan devriniz az ise o devir miktarı ile mevcut ayda alınan atığı işler iseniz bir sonraki aya devriniz ya 0 olur ya da (+) miktar olur.
Sisteminizde kayıtsız atıklar var ise dediğiniz gibi (-) çıkar. Bence onu ürün miktarlarında oynama yapıp bundan sonrakilerde kayıtsız atık almamaya çalışın. Herhangi bir denetimde tespiti dahilinde ceza yiyebilirsiniz.

@Oğuzhan Keskin Kayıtsız atığım yok kontrollerini gerçekleştirdim . Size bi soru yönledirsem örneğin ''Mayıs ayında kabul edilen'' kısmında ki veriler neyi temsil ediyor ? Adım adım yanlışım varsa çözmeye çalışıyorum .

@emne "Mayıs ayında kabul edilen" mayıs ayı içerisinde tesisinize aldığınız atık miktarını temsil eder. Eğer kayıtsız atık alışınız yok ise bundan önceki beyanlarınızda eksik veri girilmiş olabilir.
Yada lisansınız almadan önce alınan atıkların alındığına dair sisteme girişi olmayıp ürün olarak satışı yapıldıysa bundan dolayıda en baştan gelen bir (-) miktar söz konusu olabilir.

@Oğuzhan Keskin Sorun burdan geliyo aslında ben mevcut ayda 186.760 kg atık alımı gerçekleştirdim ama bu kısımda 181.915 kg olarak gözükmekte. Ay içerisinde takip sistemi sıkıntıları oluşmuştu. Bi kaç taşıma sıkıntılı şekilde boşaltım yapıldı aceba burdan kaynaklı olabilir mi ?

@emne aradaki fark miktarları az büyük ihtimal dediğiniz gibi takip sistemi sıkıntılarından kaynaklanmış olabilir. Eğer aradaki fark sadece bu kadarsa ufak bir düzeltme ile işlem halledilir. Fakat fark baya var ise düzeltme yaparken dikkat etmenizde fayda var. Malum denetime bakanlık memuru gelir ise didik ettiklerini gördüm :)

Merhaba tat tesisisnde çalışmaktayım. Fabrikalarla sözleşme yapıp ambalaj atıklarını almaktayız. Bu atık alımı yaptığımız fabrikaların, ambalaj bilgi sisteminde ek 7b de girişlerini yaptığımda doğrulama sayfasında göremiyorum.
1- Bu fabrikanın ambalaj bilgi sistemine kayıtlı olmadığını mı gösterir ?
2-Eğer kayıtlı değilse kayıt olması gerekir mi ?

Merhabalar. 7 B de isim tic.sic. no ve vergi nu. yazarsınız. ya siz doldurursunuz. Tanımlama sadece 7C de otomatik gerçekleşir.

Merhaba ,

Siz Ambalaj Tat iseniz , atık alımı yaptığınız firmalar orada görünmez , 7b doğrulama işlemi belediye anlaşmanız varsa geçerlidir , Sizin satış yapmış olduğunuz GDT firmaları 7c de görünecek ve siz oradan dogrulanmak üzere GDT ye gönder kısmına tıklayacasınız.
[automerge]1564136570[/automerge]
Atık üreticileri Entegre Çevre Bilgi sistemine kayıt olmalıdır ancak onu da Kütle Denge sisteminde Atık girişi yaparken görebilirsiniz.Kayıtlı değilse firma ile irtibata geçiniz.

Arkadaşlar merhaba, Ambalaj atığı toplama ayırma belgemiz var. 15 01 06 atık kodunu kütle dengede 15 01 01 ve 15 01 02 olarak ayrı çıkarıyorum. Bu sefer de 15 01 06 Aylık Raporlarımda eksiye düşüyor. Bu düzeltimi nereden yapabilirim. Atık stoğu kısmında KD' den çıkar olmuyor. Yardımcı olabilir misiniz. Teşekkürler.

150106 yı prosese sokup daha sonra 15 01 01 ve 15 01 02 olarak ayırıyor musunuz?

Yoksa direk prosese giren atık kısmında mı ayırım yapıyorsunuz?

O kısma dikkat etmeniz gerekiyor.