• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Oda kayıt bilgileri neden istenmiştir?

TAHA UMUT KORKUT

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
AGM OTOMOTİV A.Ş
Oda kayıt bilgileri ve sicil numarası karşılaştığım durumda EÇBS'den "uygunluk yazısı" başvurusu yaparken karşılaştığım bu durumda bilgisi olan var mı_??
Oda kayıt bilgileri.png

Oda muhabbeti fazla edilince sabah sabah dedim ÇMO yönetmeliği buraya da mı yansıttı :D
[automerge]1576134444[/automerge]
Cem bey teşekkürler bu arada (:
Elektronik ortam da Uygunluk yazısının cevabı kaç günde gelir "İl Müdürlüğünün durumuna mı bağlı"

Doğrudur, insanda da "otomatik doldur" seçeneği çıkıyor :D En son ne gördüysek o geliyor akla. İlgili kodunuzu Kapasite Raporu'nun ilk sayfasından edinebilirsiniz.
Oda Sicil No.JPG

İl Müdürlüğü Uygunluk Yazısı başvurusu yapıldıktan sonra tesisinize en az 1 kez denetime geliniyor. Hiç eksiklik bulunmazsa 1 ayda yazınız çıkmış olur. Eksiklik ya da ek belge talebine bağlı süreç 2 aya da çıkabilir.

@TAHA UMUT KORKUT siz il müdürlüğünü arada ziyaret edin veya telefonla arayın, olurda başvurunuzu gözden kaçırabilirler ve uygunluğunuz çıkmayabilir haliyle cezalık duruma düşebilirsiniz. Uygunluk başvurunuzda 180 gün bittiğinde il müdürlüğü size gelip neden hatırlatmadın, takip etmedin bizi uyarmadın gibi yorumlarda bulunabilir. Bunuda bir zamanlar ben tecrübe edinmiştim. :)

35 gün önceden uygunluk yazısı başvurusunu EÇBS'den yapıyorum. Bir de dilekçe yazıyorum. Haftaya da İl'e gider gelirim. Bana 1 ay içinde uygunluk yazısı çıkmazsa daha ne yapim (: Soğuk terlemeye başladım :D

Küçük bir dipnotta ben düşeyim başvuru yapıldığında siz veya bir başkası yapsa dahi başvurunuzu kontrol edin olurda olmaması gereken bir izin başvurusu yapılırsa benim gibi çok uğraşırsınız.. ????

@TAHA UMUT KORKUT o 35 gün içinde ilgili personelle yazının yönlendirilmesi, daha sonra o personelin göreve ve izni ayrılma durumları olunca o 35 gün 35 dk. gibi geliyor :) Ondan dolayı sık sık takibini yapmanızda bence fayda var.

Arkadaşlar İç Tetkik yaptığımda da gözüme çarpmadı ki bu. Bi önceki izinde Neden sorgulanmamış ki "Atıksu Deşarj" Muafiyeti konu içimi kararttı.

Oğuzhan Beyin dediği gibi sistemden onaylanan belgelere bakıp muafiyet yazısını indirebilirsiniz.

Keşke keşke Çevre İzni için bir uygunluk yazısı mevcut olsa, olan belge GFB adına yazılan uygunluk yazısı
[automerge]1576141024[/automerge]
Eski izin lisans'a yönlendirme yapıyor Ona da yönlenmiyor...