• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Oda Para İstiyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

serkandurak

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
-
%95 iniz benim gibi odanın hiçbir şeyinden faydalanamayıp odaya mecburi(gasp) ücret ödüyorsunuz bunu tartışmak için açmadım bu konuyu. Buradan oda yetkililerine ödediğim ve ödeyeceğim paraları haram ettiğimi yüzlerine söylemek için açtım. Asgari ücrete mesleğim dışında çalışıp sizlere para ödüyorum. Haram zıkkım olsun, Vücudunuza ateş olur inşAllah.

Oda üyeliğinden çıkığımda ileride bir gün lazım olursa mezun olduğum tarih baz alınarak tekrar oda aidatı alınacak. tüm süreçten ve koşullardan haberdarım. gaspçı demeden önce her yönlü araştırdım. oda üyeliğini dondurmak diye bir olay yok, fiili olarak çalışmadığınız sigortanızın yatmadığı hayati olarak en zor zamanları geçirdiğiniz ayların parasını bile çatır çatır alıyorlar.

@serkandurak merhaba, oda başkanının ağzından duyduğum cümleyi sizinle paylaşayım. "Odaya üye olupta Çevre Mühendisi olarak sigortalı çalışmadığını ispat eden üyelerimizin aidatlarını donduruyoruz." demişti. Eğer çalıştığınız yerde Çevre Mühendisi olarak sigorta girişiniz yok ise ve bunu sigorta giriş belgesi ile odaya beyan etmeniz durumunda aidat ücretinizi donduracakları kanaatindeyim.

@Oğuzhan Keskin Şimdi böyle diyorsunuz ya Oğuzhan bey daha 1 hafta önce bir ÇMO Şubesi bir arkadaşımıza 5 yıldır mezunsunuz 5 yılın toplam parasını ödemeniz gerekir demiş . Tabi arkadaş da hemen çıkarıp vermemiş , araştırma yapmış bu konu ile ilgili bir yargıtay kararı bulmuş " Jeoloji mühendisleri odasını dava eden biri kazanmış , kararda o yıl üye olunuyorsa o yılın parası alınır" denmiş .

Tabi bu ÇMO şubesi üyelerinden biri de "Aaaa siz kamuda çalışıyorsunuz siz ödemeseniz de olur " demiş . Sizin kamu çalışanı olduğunuzu bilmiyorduk demiş . Bunun neresinden tutacağız şimdi ? Özel sektördeki mühendis ile Kamudaki mühendis ayrımı nedir .

Not : Şube ismini söylememe gerek yok anlayan anladı :) ( İsmini vermek istemeyen izleyici :D )
O yüzden Genel Başkan dediği laf sadece "seçim" var diye havadan söylenmiş birşey.

@cm.mervan Vallaha ben seçim için söylemiştir veya başkabirşey içindir söylemiştir bilemem. Bende odaya üye değilim ve kendisi ile karşılaştığımda "Ben odaya üye olmak istediğimde neden geçmişe dönük ödeme yapmak zorundayım" diye sorduğumda yaptığı açıklamada yukarıda da yazdığım cümleyi kurmuştu.

@serkandurak eğer oda size farklı birşey söylüyorsa, o zaman siz arayın başkanıda durumu bizzat ona iletin. Hem odaya üye olup verilen paradan şikayetcisiniz hemde odadaki üyeliği sonlandırmak istemiyorsunuz belki birgün lazım olur diye. Hem ayranım dökülmesin hemde dökülmeyen ayranımı bekleteyim belki yoğurt olur diyorsunuz ? Yani burada amacınızı pek anlamadım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...