• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Okul uzatanlar işe girebiliyor mu ?

Ceylan.Ebru

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
yok
İyi akşamlar arkadaşlar ben bu yıl mezun olacaktım mağlesef olamadım uzattım şimdi iş arıyorum diplomanız olmasa bile stajer mühendis olarak özel yerlede çalışabiliyor muyuz ? Belediyeler yada özel yerler bu şekilde çalıştırıyor mu acaba

Merhaba Ebru hanım,

Okulu gerekli sürede bitirememek kariyerinize neredeyse hiç etki etmez. Hatta özel sektörde kendi başına şirket kuran, iş alan, iyi yerlere gelmiş meslektaşlarımız çoğunlukla uzatan arkadaşlarımızdır. :)

Birebir Çevre mühendisi olarak görev almanız diplomanız olmadan çok zor. Çünkü yaptığımız işlerin çoğunda çevre görevlisi belgesine ihtiyacımız oluyor, çevre görevlisi belgesi mezun olmadan alınmıyor. Ama kendinizi geliştirmek istediğiniz bir konu varsa bunu ilgili işyeri ile görüşüp konuşmalısınız. Bir nevi iş görüşmesi yapar gibi yapmalısınız.

Ben kariyerimin başında bir şehirde su ve kanalizasyon işlerinde görevli mühendislerle takılmıştım uzun bir süre, sonraki kariyerime çok etkisi oldu. Hı bu arada ben bunu para kazanmak için DEĞİL kariyerimi daha iyi şekillendirebilmek için yapmıştım. Halen de iyi ki yapmışım diyorum. İş bulunca oradan ayrılmıştım.

Çalıştıran özel şirketler mevcut ancak mezun olmadığınız için haliyle mühendis sıfatı ile çalışamıyorsunuz. Gönüllü stajyerlik vs. denebilir yapacağınız işe. Meslek hayatınızda hangi alana yönelecekseniz, oralara başvurmanız sizin için iyi olacaktır. Diploma alana kadar tecrübe edinmiş olur; dezavantajınızı da bu arada minimuma indirgemiş olursunuz.