Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Otomobillerin bedeli

Konu, 'ARŞİV' kısmında Can Avşar tarafından paylaşıldı.

 1. Can Avşar

  Can Avşar Genel Yönetici

  Eki Görüntüle 11700

  Önde gelen çevre örgütlerinden Brüksel merkezli Ulaştırma ve Çevre Ajansı, otomobil üreticilerinin karbondioksit emisyonlarını beklenenden hızlı azalttığını açıkladı.

  Ajansa göre Avrupa Birliği'nde satılan araçlar, 2009'da bir önceki yıla göre yüzde 5 daha az karbon üretti.

  Çevre örgütleri, AB hedeflerine belirlenen tarihten önce ulaşılabileceği yorumunu yaptı.

  Avrupa Birliği bir süre önce otomobil üreticilerini uyarmış, karbon emisyonlarını 2015'e kadar düşürmemeleri durumunda para cezasına çarptırılacaklarını bildirmişti.


  Avrupa Birliği kuralları, otomobil üreticilerinin, karbondioksit salımlarını 1995 seviyesine göre yüzde 35 oranında azaltmalarını öngörüyor.

  Aynı zamanda önde gelen Japon elektronik üreticisi Panasonic, elektrikle çalışan spor araba üreticisi Tesla Motors'a 30 milyon dolar yatırım yaptığını ilan etti.

  Dünyanın en büyük otomobil üreticisi Toyota da geçtiğimiz günlerde şirkete 50 milyon dolar yatırım yaptığını bildirmişti.

  Karbondioksit, diğer sera etkisine yol açan gazlar gibi küresel ısınmayla temelden ilişkilendiriliyor.

  Avrupa Birliği, ürettiği sera etkisine yol açan toplam gaz salımını, 2008 ile 2012 yılları arasında en az yüzde 8 oranında azaltmayı vaat etmişti
   

İlginizi Çekebilir

TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...
IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...