• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Özel Artıklarda Uygulanan Temel İşlemler ve Bertarafı

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Katılım
7 Aralık 2008
Şehir
Yurt Dışı
Firma
ABL Group
Özel artıkların belge sistemi ile izlenmesi yapılabilir şekil de görülen işlem akısına göre, özel artıklar üreticiden taşıyıcıya ve bertaraf edeciye kadar izlenmesi mümkündür. Bu şekilde taşınan belgesi ile belirlenen ve ÖKAİM'ne gelen özel artıklar şekil de görüldüğü gibi özel artık bertaraf tesisine gitmeden önce tartım örnek alma, zehirsizleţtirme, nötralize etme, homojenleţtirme, suyunu alma, dekantasyon yapma, atıksu arıtma vb. gibi ön işlemlere tabi tutulur. Böyle bir ön işlem yerinin şekli ve planı şekil de görüldüğü gibidir.

Arkadaşlar döküman Prof. Dr. Ertuğrul Erdin tarafından hazırlanmıştır. Devamına ekten ulaşabilirsiniz. Eksikleri olabilir ama fikir vermesi açısından iyi bir döküman.
 

Ekli dosyalar

  • ÖZEL ARTIKLARDA UYGULANAN TEMEL İİLEMLER VE BERTARAFI.pdf
    31.4 KB · Görüntüleme: 64
Üst