Poliüretan ayakkabı tabanı geri kazanım tesisi

İmalat atığı olarak oluşan Poliüretan ayakkabı tabanının geri kazanımı ya da bertarafı ile ilgili bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim. Atık kodu ne olabilir? Yakmaya mı gönderilmeli yoksa geri dönüşümü yapılabiliyor mu? Ben pek bir bilgiye rastlayamadım.

eski çalıştığım firmaya yds'den ayakkabı tabanları geliyordu. firma sakarya'da, adı kahya rejenere kauçuk. belki yardımcı olurlar. gelen ayakkabı tabanlarının içeriği neydi hiç bilmiyorum açıkcası. en azından fikir edinmeniz açısından yazıyorum.

@Ahmet Yüksel Nasıl bir çözüm buldunuz Ahmet Bey? Bende şuan aynı durumdayım da..
Dilan Hanım, ben bu soruyu sormuşum ama herhalde birisi için sordum. Çünkü ben böyle bir problemle karşılaştığımı hatırlamıyorum. Birisine yardımcı olmak için sormuş olabilirim. Dolayısı ile sonucu ne oldu bir bilgim yok ne yazık ki. Ama araştırırım bir bilgiye rastlarsam buradan paylaşırım.

İmalat atığı olarak oluşan Poliüretan ayakkabı tabanının geri kazanımı ya da bertarafı ile ilgili bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim. Atık kodu ne olabilir? Yakmaya mı gönderilmeli yoksa geri dönüşümü yapılabiliyor mu? Ben pek bir bilgiye rastlayamadım.
Ürünün geri dönüşümü varmı bilmiyorum ancak bertaraf yerine bulunduğun belediye ile görüşüp, belediyeye ait lisanslı düzenli depolama alanı varsa oraya göndermen daha az masraflı olur diye düşünüyorum.

arkadaşlar bir firmamda yüklü miktarda atık poliüretan ayakkabı tabanı ve çapakları çıkmaktadır, bu tür atıklarla uğraşan var mı? yardımcı olur musunuz?

Şu anda bu içeriği okuyanlar (Üye: 1, Misafir: 0)