• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Sıfırdan başlıyorum

Özge KOŞAR

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
MARTAŞ A.Ş
Merhabalar, uzunca zaman verdiğim aradan sonra mesleğime geri döndüm bir otomotiv firmasında çalışmaya başladım.
Tehklikesiz atıklar EÇBSde nereye yüklenir tehlikeli atıklar nasıl eçbs'ye yüklenir Aylık faaliyet raporunu bir yere yüklemem gerekir mi sistemde? bunlarla alakalı yardımcı olabilir misiniz?

Özge KOŞARMerhaba,

Öncelikle hayırlı olsun. Bulunduğunuz yıl proses sonucu çıkan tehlikeli ve tehlikesiz atıkları lisansli firmaya verdiğinize dair bir sonraki yılın tabs (tehlikeli ve tehlikesiz atık beyan sistemi)'a yapmanız gerekir. Tehlikeli atıkları lisanslı firmaya çıkış yaparken sistem üzerinden talep oluşturmanız gerekir.

Aylık faaliyet ve iç tetkik raporları da 2024 yılı itibari ile sisteme yüklenecekti. 2023 yılı için yüklemeye gerek yok.​

Önceki cevapları görüntüle…
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
Ecrin.1 Kasım 2022 tarihli Çevre Yönetimi Hizmetleri Hakkında Yönetmelik'te yazıyor.
Geçici Madde 2
(2) 7 nci maddenin birinci fıkrasının (b) bendinde belirtilen aylık faaliyet raporlarının ıslak imzalı olarak hazırlanmasına devam edilir. Ancak 1/1/2024 tarihinden itibaren, aylık faaliyet raporlarının ve aylık ziyarete ilişkin ön değerlendirmelerin sistem üzerinden kaydedilmesi, aylık faaliyet raporlarının işletme sahibi veya sorumlusu ile birlikte elektronik veya mobil imza ile sistem üzerinden imzalanması zorunludur.

Anılan Maddede çevre yönetimi hizmeti verilen işletmeler için hazırlanan aylık faaliyet raporlarının ve aylık ziyarete ilişkin ön değerlendirmelerin 1/1/2024 tarihinden itibaren elektronik olarak sistem üzerinden kaydedileceği, aylık faaliyet raporlarının işletme sahibi veya sorumlusu ile birlikte elektronik veya mobil imza ile sistem üzerinden imzalanması gerektiği belirtilmekte olup, bu hususların gerçekleştirilmesi e-yeterlik uygulamasında yapılan yazılım geliştirmelerinin devam etmesi nedeniyle Bakanlığımızın konu ile ilgili yapacağı bir sonraki duyuruya kadar ertelenmiştir.

Bu itibarla; aylık faaliyet raporlarının ıslak imzalı olarak hazırlanmasına devam edilecektir.
DUYURU YAPILMIŞ BENDE YENİ GÖRDÜM