• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Şiir denemem - düşünceleriniz

ahmet demir

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
sağlık
Arkadaşlar bir şiir yazdım ve samimi düşüncelerinizi merak ediyorum yardımcı olursanız ne mutlu bana

Kader

Kader dediğimiz şey bu kadar zor olmalımıydı
Hani kader dediğin şey tarafsız olmalıydı
Sadece bizemiydi kini
Yoksa dünyayamı
Belki bizeydi zoru sadece
Belkide bu anlamsız dünyada mutluluğu hayal etmek
Onun bir parçası olmayı düşünmek
En büyük yalandı
Belki geç oldu ama öğrenmemi sağladı
Bu dünyada biz diye bir şey yok
Sadece ben var!!!

Moderatörün son düzenlenenleri:
Bu, bir ilkokul ödevi olsaydı baştan sona altı çizilmiş olurdu hatalar yüzünden.

Ayrı yazılması gereken soru edatları bitişik
Dahi anlamındaki "-de" bitişik

Ben bu konuda acımasızım. Koskoca şairler, edebiyatçılar bile eserlerinin olgunluğuna emin olamadıkları için çalışmalarını yıllarca saklayıp defalarca kontrol ediyorlar.
Bir dilde şiir yazmak için, o dilin asgari yazım ve imla kurallarını bilmek gerekir diye düşünüyorum. Burada ne yazım kuralı var ne de derin bir anlatım.
Bu şiir falan değil ki. İnanılmaz tadım kaçtı. Sabah sabah bunu görmek hiç iyi olmadı. Gerçekten o kadar tadım kaçtı ki, anadilim adına hesap sormak -eser demeye de dilim varmıyor ama- eserin ne kadar kötü olduğunu söylemek için yazma gereği duydum.
Aklınıza gelen arabesk cümleleri alt alta yazıp bunların şiir olduğunu iddia etmeyin. Böyle şeyler yapıyorsunuz, yapmayın.

benim öfkem şiir denemesini savuran arkadaşa değil. böyle kalitesiz ve ucuz içeriklerin hepsine. hadi işin içinde bir adet söz sanatı olsa, imla kurallarından bihaber ama en azından bir takım harf kombinasyonlarıyla hissiyatını aktarma çabasında diyeceğim. benzetme edatı bile yok. Şiir kariyeri için beni örnek alabilir. Ben şiir yazamıyorum, o yüzden yazmıyorum.