• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Son havalandırma havuzu yüzeyi

ademmkrts

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
.
Merhaba arkadaşlar;
Bir konu hakkında bilgiye ihtiyacım var biyolojik arıtma konusunda çok fazla bilgi sahibi değilim daha yeni bu işe başladım, son havalandırma havuzunun yüzeyi görselde görüldüğü gibi kabarcıklar oluşmakta internette araştırmalarım sonucu yavaş çamur atımı neticesiyle oluşur diye kısa bi ibare buldum ama devamı mevcut değil. Görselde görülen son havalandırma yüzeyi neden böyle olur, sağlıklı bir durum değilse bunla ilgili ne gibi adımlar izleyebilirim şimdiden teşekkür ederim.

Verebileceğim bilgiler şöyledir;

Kimyasal bir tesis
sülfat değleri günlük ortalama 350 400 arası çıkmaktadır. (otomasyon istenildiği halde sülfatı ayrı havuzda toplayabiliyoruz.)
akm değeride otomasyonda 1900 mg/l göstermekte bu 2500 altında tutmaya çalışıyoruz.
oxc1b: 5-70 mg/l
blowerlar otomatik sistem set değerleri alt 3mg/l üst : 4mg/l

terfi-ön havalandırma-ön çöktürme-son havalandırma-son çöktürme-filtreler-deşarj bu sıralama sistemi ile gidiyor.
ön çöktürmede kimyasal olarak (pacs)poliaalüminyum klorür hidrosit sülfat kullanıyoruz. ayriyetende daf sistemi mevcut.

arada tesislerden aşırı köpüklü su gelmekte.

şimdiden değerleri yorumlarınız için teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2023-11-15 at 15.26.53 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2023-11-15 at 15.26.53 (1).jpeg
    1.2 MB · Görüntüleme: 35
  • WhatsApp Image 2023-11-15 at 15.26.53.jpeg
    WhatsApp Image 2023-11-15 at 15.26.53.jpeg
    1 MB · Görüntüleme: 35
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
ademmkrts
AKM neden o seviyede tutuluyor? Ben tesisin durumunu anlamadım. Atık suyunuzun karakterini gösteren analizler var mı? Hiçbiri yoksa imhoff görüntüsü de olur... Hiçbir veri olmadan bir şey söylemek zor. Akış diyagramını da anlamadım. Havalandırma havuzu 2 tane seri mi bağlı? Ön havalandırma dediğiniz flotasyon mu acaba?

Son düzenleme:
Genel havuz yüzeyinden anlaşılan kadarıyla sisteminizde fazla çamur var gibi gözüküyor.