Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tat-aylık değerlendirme raporu

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında Öznur Pamir tarafından paylaşıldı.

 1. Öznur Pamir

  Öznur Pamir CMNet Üyesi

  Merhaba arkadaşlar, tat tesisinde bir buçuk aydır çalışmaktayım. Tatlarda tam zamanlı olarak bulunan çevre görevlilerinin aylık değerlendirme raporu hazırlama zorunluluğunun olmadığı konusunda bir duyum aldım. Ben hazırlanması gerektiğini biliyorum. Bu ne kadar doğru. Bilen arkadaşlar beni aydınlatırsa sevinirim. Şimdiden teşekkürler..
   
 2. Öznur hanım merhaba. Öncelikle hayırlı olsun ve Allah pişman etmesin. Eğer danışman yardımı almıyorsanız, aylık değerlendirme ve iç tetkik raporunu sizin hazırlamanız gerekli. Bende GDT ve TAT firmasında çalışmıştım ve danışman yardımı aldığımız için danışman firma hazırlıyordu. eğer örnek rapor yoksa gönderebilirim.
   
  Öznur Pamir ve Sena ÇETİNKAYA bunu beğendi.
 3. Ayşe Kılıç

  Ayşe Kılıç CMNet Üyesi

  Yükümlülükler
  MADDE 10 –
  (1) Çevre görevlisi;
  a) Çevre yönetimi hizmetlerini mevzuata uygun bir şekilde yürütmek, koordine etmek, çevre yönetimi hizmeti çalışmalarını düzenli aralıklarla izleyerek, ilgili mevzuatta belirtilen yükümlülüklerin yerine getirilip getirilmediğini tespit etmekle,
  b) İşletmeye hizmet vermeye başladığı tarihten itibaren her ay aylık faaliyet raporunu hazırlamak, bu raporları en geç takip eden ayın on beşine kadar işletme sahibine veya sorumlusuna sunmak ve sisteme yüklemekle,
  c) İşletmeye hizmet vermeye başladığı tarihten itibaren otuz gün içinde, takip eden her yılda ise bir defadan az olmamak üzere işletmenin genel durumunu kapsayacak şekilde iç tetkik raporunu hazırlamak, bu raporları işletme sahibine veya yetkilisine sunmak ve sisteme yüklemekle,

  Yönetmelik gereği yapılması gerekmektedir. Bende Tat firmasında çalışmaktayım her ay düzenli olarak hazırlayıp dosyalıyorum.
   
  Öznur Pamir ve Sena ÇETİNKAYA bunu beğendi.
 4. Ferhat Bağaç

  Ferhat Bağaç CMNet Üyesi

  Bende hazırladım. . Burdaki arkadaslarin yardimiyla hallettim bir seyi yapmadan önce cok zor görülüyor ama yapinca kolaymis dersin ve tecrüben de olmuş olur.. raporu yazın yani :)
   
  Öznur Pamir bunu beğendi.
 5. Allah'ına kurban senin :) herşeyi sen başardın:)
   
  Melis Kara ve Ferhat Bağaç bunu beğendi.
 6. Ferhat Bağaç

  Ferhat Bağaç CMNet Üyesi

  Ben aslanım yaparım ederim atıl kurt :)
   
 7. Öznur Pamir

  Öznur Pamir CMNet Üyesi

  Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim Olgaç Bey. Danışman yardımı almıyoruz. Bu durumda hazırlamam gerektiğini daha iyi anlamış oldum. Örnek rapor gönderebilirseniz de ayrıca sevinirim :rolleyes::)
   
 8. ikaya

  ikaya CMNet Üyesi

  arkadaşlar merhaba ben de tat ta çalışıyorum örnek rapor paylaşırsanız memnuz oluruz :) @Olgaç Sürmelihindi
   
 9. Danışmanlık yardımı almıyorsanız sizin yapmanız lazım. Ben şunu da söylemek istiyorum. Danışmanlığa geçtiğimde iç tetkik ve aylık değerlendirme raporlarının hazırlanmasını zor zannederdim ve korkardım işin açığı. Ama bende yardım aldım ve bana örnek gönderdiler. Ben örneğe bakarak tek tek doldurdum ve yaptıktan sonra zevkli olduğunu gördüm. Tabi örnek formata bakarken bazı kısımlar aynı gibi oldu ama ben kendi cümlelerimi kattım büyük çoğunluğuna. Kopyala yapıştır olayına asla girmedim. Sade bir dil kullandım, abartıya ve süslemeye gerek yok. Bir de hata yaparak öğreneceğiz. Ben yine söylüyorum bende dahil herkes hata yapabilir ve biz bu sosyal ortamda yanlışlarımızı düzelteceğiz ve doğruyu bulacağız. Ama insanların açığı bulmak ta kötü birşeydir. Yani hep beraber istişare ederek doğruyu bulacağız. Gocunma asla olmasın ve ben yine üstüne basa basa söylüyorum bilgi paylaştıkça çoğalır ve ben insanlara yardım ettikçe mutlu oluyorum. Bazen işlerimiz yoğun olabiliyor ve unutabiliyoruz. Affola. Allah herkesi iyi yere getirsin:)
   
 10. Evrem Yeşil

  Evrem Yeşil CMNet Üyesi

  merhaba arkdaşlar aylık değerlendirme ve iç tetkik önemsiz gibi duruyor ama bir anda bileşik denetim olunca ilk istedikleri belgeler arasında oluyor. bu yuzden yapmakta fayda var.
  işi sağlama almak gerek:)
   
 11. ikaya

  ikaya CMNet Üyesi

  @Ayşe Kılıç @Olgaç Sürmelihindi arkadaşlar tat için örnek aylık değerlendirme raporu paylaşırsanız memnuz oluruz.
  ayrıca iç tetkik ve değerlendirme raporunu sisteme yüklüyor muyuz
   
 12. Ayşe Kılıç

  Ayşe Kılıç CMNet Üyesi

  Bildiğim kadarıyla sadece danışmanlık ve çevre yönetim birimi sisteme yüklüyor bizde herhangi bir yükleme yok şimdilik.

  Danışmanlıktada sisteme yükleme kalktı galiba sadece 3 ay sisteme yükleyebildiler.

  Zaten bakanlığın yayınladığı formatı dolduruyorsun kendi tesisisindeki eksikliklere göre tesisten tesise değişebileceği için çok faydalı olacağını düşünmüyorum alıp yönetmelikleri tek tek inceleyip doldurursanız sizin içinde daha faydalı olacaktır.

  Bende ilk başta bir kaç kişiden örnek olması açısından almıştım ama çok yüzeysel buldum onları tek tek yönetmelikleri okuyup elimden geldiğince kendim doldurdum sizin içinde böylesi daha faydalı olacaktır. Bu benim fikrim tabiki.
   
 13. Artık
  aylık değerlendirme ve içtetkik raporu sisteme yüklenmeyecek.

  Bu tür
  formatları abartılı şekilde doldurmak gerekmez diye düşünüyorum. Sonuçta firmanın eksikliklerini görüp ona göre hem firmayı sıkıntıya sokmayacak şekilde yazmak gerekli
   
 14. Ayşe Kılıç

  Ayşe Kılıç CMNet Üyesi

  Firmayı uyarıcı nitelikte yazıyorum eksikleri görmezden gelmeyip uyarıyorum ki bence formatların yapılmasının amacıda bu diye düşünüyorum
   
 15. Zaten firmayı uyarmak gerekli. Sözlü bir şekilde uyarı yapılmalı ve yazıya dökerken bilgilendirilmiştir demek bence daha uygun gibi.
   
  Enise A. bunu beğendi.
 16. ikaya

  ikaya CMNet Üyesi

 17. Ayşe Kılıç

  Ayşe Kılıç CMNet Üyesi

  @Olgaç Sürmelihindi

  Sonuç olarak firmayı uyarıcı nitelikte oluyor sonuna bilgilendirilmiştir yerine eksiklikler tespit edilmiştir yazıyorum bence ikisi arasında bir fark yok ;)

   

İlginizi Çekebilir

41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları
20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.