Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tat beyan

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında ummuhandgn tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
 1. ummuhandgn

  ummuhandgn CMNet Üyesi

  Arkadaslar toplama ayirma tesisiyiz sedece belgemiz var daha lisans almadık bizim atik ambalaj beyanı her ay yapmamız gerekiyor mu ve nereden yapacağım ?
   
 2. @ummuhandgn
  Kolay gelsin. Ambalaj atığı beyanını https://atikambalaj.cevre.gov.tr/ adresinden yapabilirsiniz. Eğer Geçici Faaliyet Belgesi(GFB) aldıysanız yine beyan yapmak zorundasınız. Örneğin; GFB'yi 13 temmuzda aldınız ve firmanız ambalaj atığı 14 temmuzdan itibaren almaya başladı. Siz atık ambalaj sistemine giriş yaparak beyanlarınızı yapmaya başlayabilirsiniz.
   
 3. ummuhandgn

  ummuhandgn CMNet Üyesi

  bizim sadece toplama ve ayırma belgemiz mevcut yinede ek 7 beyanını bu dediğiniz adresten yapmam gerekiyor mu ?
   
 4. Fatma Korkmaz

  Fatma Korkmaz CMNet Üyesi

  yapmanız gerekiyor ek 7 beyanı toplama ayırma kısmı için yapılır.
   
  Badem Ağacı... bunu beğendi.
 5. ummuhandgn

  ummuhandgn CMNet Üyesi

  galiba ambalaj beyanı için şifre farklı yeniden nasıl şifre alabilirim il müdürlüğüne gitmeden dilekçe yazıp kargolasam olur mu ?
   
 6. @ummuhandgn
  Atık ambalaj beyanı için bu adresten yapılması lazım. Kullanıcı kodu ve şifre talebinde bulundunuz mu? Eğer yoksa ben size dilekçe örneği göndereyim. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'ne sizin kendiniz götürmeniz gerekli.
   
  ummuhandgn bunu beğendi.
 7. ummuhandgn

  ummuhandgn CMNet Üyesi

  Sevinirim dilekçe örneği için yardımcı olursanız.
   
 8. Ekli Dosyalar:

 9. ummuhandgn

  ummuhandgn CMNet Üyesi

 10. @ummuhandgn
  Saolun size de iyi günler. İyi çalışmalar.
   
 11. Sena ÇETİNKAYA

  Sena ÇETİNKAYA CMNet Üyesi

  TAT Departmanı Fahri Sorumlusu Olgaç Bey :D
   
 12. @Sena Çetinkaya
  Estagfurullah sizin gibi üstadlar varken bana laf düşmez.Allah razı olsun:)
   
 13. Sena ÇETİNKAYA

  Sena ÇETİNKAYA CMNet Üyesi

  Estafurullah Olgaç bey, ben sektörü değiştirdim artık ÖTA-Metal sektöründeyim :)
   
 14. Ferhat Bağaç

  Ferhat Bağaç CMNet Üyesi

  bi konuda kafam karışıyor üstatlar :) Ambalaj atığı Toplama Ayırma farklı belge, Tehlikesiz Atık Toplama Ayırma farklı belgedir. Ambalaj atıkların beyanları aylık yapılıyor... Tehlikesiz atıkların beyanları yok diye biliyorum doğru mudur ?
   
 15. @Ferhat Bağaç
  Şimdi Ferhatım, Ambalaj atığı toplama ayırma lisansı ile tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi farklı. Tehlikesiz atık toplama ayırma yapmak isteyen bir firma dilekçe ile dilekçenin ekinde vergi levhası, iş akım şeması, atık kodları vb ekleyerek Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne müracaat ediyorsun ve sonra para yatırdıktan sonra sana bu belgeyi veriyorlar. Ama ambalaj atığı toplama ayırma lisansında GFB'ye başvuru yapıyorsun tabi başvuruda ÇED Belgesi,kapasite raporu İl Müdürlüğü Uygunluk yazısı İş akım şeması ve proses özeti,sicil gazetesi isteniliyor. Bunları yükledikten sonra Çevre izin ve Lisansına müracaat ediyorsun. İzin lisans işlemlerinde teknik uygunluk raporu, ambalaj atığı onay yazısı veriliyor. Bu şekilde süreç işliyor. Aslında beyanları aylık yapmak daha iyidir. Benim şahsi düşüncem bilgisayarında excel dosyasında beyanlarını bulunduracaksın:)
   
  Gülçin Doğan bunu beğendi.
 16. Ferhat Bağaç

  Ferhat Bağaç CMNet Üyesi

  üstadım bunu biliyorum en azından şimdi biri lisans diğeri bir belgedir onu öğrenmiş oldum :) Tehlikesiz atıkların sadece excell de bulunması yeterlidir ama Ambalaj atıkların ise ambalajatık sisteminden bildirimi yapılması gerekir diyorsun bu mudur olay :)
   
 17. @Ferhat Bağaç
  İkinci olayı anlatayım; tehlikesiz atıkları çevre bilgi sisteminden beyan yapıyorsun ama bir ara çevre bilgi sisteminde sıkıntı olduğundan dolayı hem tehlikesiz atıkları hem de ambalaj atıklarını ben kendim excel dosyası hazırlayarak tutardım. Denetime geldiklerinde sistem yok diyelim. Hemen ben kendi hazırlamış olduğum formatı gösteririm.
   
 18. Ferhat Bağaç

  Ferhat Bağaç CMNet Üyesi

  tmmdır hocam özelden yazcam :)
   
 19. @Ferhat Bağaç
  her zaman:)
   
  Ferhat Bağaç bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...
20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.