Tat ile ilgili soru

leventygn

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
yok
İYİ GÜNLER TEHLİKESİZ ATIK TAT LİSANSLI FİRMADA İŞE BAŞLADIM GELEN ATIKLARI LİSANSLI FİRMALARDAN ALMAMA ZORUNLUĞU VAR MI

Olgaç Sürmelihindi

Çevre ve İnşaat Mühendisi
Yönetim Grubu
Web Sitesi
www.linkedin.com
Firma
ÇİMKO ÇİMENTO VE BETON SAN. TİC. A.Ş.
@leventygn
Kolay gelsin. Ambalaj atiklari icin tattan tata satış yasaklandı. Siz üretici firmalardan ya da ambalaj atığı cikan yerlerden alabilirsiniz. Ama tehlikesiz atiklarda tat belgesi olan yerlerdende alabilirsiniz yine tehlikesiz atığı cikan yerlerdende alabilirsiniz. Mesela ben kola uretimi yapiyorum ve uretim sirasinda palet veya çuval atıkları çıkıyor. Bunu siz tat belgesi ve/veya lisansiyla alabilirsiniz

KS
L

leventygn

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
yok
tehlikesiz atıklarda tat belgesi olan yerlerden alabiliriz demişsiniz peki yönetmelikte veya tebliğde geçiyor mu ona göre firmama gösterme açısından soruyorum

Olgaç Sürmelihindi

Yönetim Grubu
Web Sitesi
www.linkedin.com
Firma
@leventygn
Ambalaj atiklari ile ilgili karar yayinlanmisti. Tehlikesiz atikkar icin ise Bazi tehlikesiz atiklarin geri kazanim tebliginde yazmasi gerekiyor. Ona bakalim beraber burada paylasalim.

KS
L

leventygn

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
yok
tamam teşekkür ederim

Uğur Özalp

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Tanrıkulu Geri Dönüşüm Hizmetleri LTD ŞTİ
Faturasız istediğiniz yerden alım yapabilirsiniz.

KS
L

leventygn

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
yok
faturalı olursa sıkıntıları ne olur peki

Olgaç Sürmelihindi

Yönetim Grubu
Web Sitesi
www.linkedin.com
Firma
Kardesim
@leventygn
Kardesim faturali malzeme alirsin. Faturasiz alamazsin alirsan bile sisteme beyan edemezsin.

Sena Çetinkaya

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Tarım ve Orman Bakanlığı - Su Yönetimi Genel Müdürlüğü
@Olgaç Sürmelihindi Üstadıma katılıyorum, faturasız alımlarda kütle dengeye yansıtamayacağınız için, satışlarınız alışlarınızdan fazla görünecektir(tabi faturasız satıyorsanız o ayrı). Öyle bir durumda da İl Çevre farkederse sıkıntı çıkabilir.

KS
L

leventygn

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
yok
TEHLİKESİZ ATIK LİSANSLI TAT ATIĞINI LİSANSLI TATTAN DA ALABİLİR DEDİ @Olgaç Sürmelihindi.BUNUN HAKKINDA YÖNETMELİK TEBLİĞ HİÇ BİŞEY BULAMADIM BAKANLIĞI ARIYORUM AÇAN YOK ZATEN SİSTEME KDS LERİ GİRECEM İLERDE SIKINTI OLURSA NE OLACAK

Olgaç Sürmelihindi

Yönetim Grubu
Web Sitesi
www.linkedin.com
Firma
@Sena ÇETİNKAYA
Üstadım merhaba nasılsın. Teşekkür ederim öncelikle. Sena kardeşimin dediği doğru. İlk başlarda hurdacilardan faturasız malzeme alındığında herkes sisteme giriyordu. Ama il cevre bunu engellemek için sistemi değiştirdiler ve fatura yüklenmesini istiyorlar. Bence risk almayın her zaman fatura ile iş yapın. Bu sadece kendi mesleğimizde değil yaşantımızda da gerekli bir şey.

@Olgaç Sürmelihindi
Tat dan tata satış için ise kds sisteminde tehlikesiz atık beyanı yaparken sistem izin veriyordu. Ama bu konuyu yarin bakanlikla görüşüp netlestirelim gerekirse mail atalım.