Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tehlikeli atık geçici depolama izni

Konu, 'Tehlikeli Atıkların Kontrolü' kısmında Murat H. Ünsal tarafından paylaşıldı.

 1. Murat H. Ünsal

  Murat H. Ünsal CMNet Üyesi

  bununla ilgili bilgi verebiliecek var mi acaba? Sigorta gerekliymis bu sigorta nasil yapitirilmali? Bu izin icin herhangi bir belge gerekli mi baska? Dilekce ornegi mevcut mu? Neler yapılmali yine sıkıştım kaldım. Yonetmelikte goremedim cunku.
   
 2. orcunskl

  orcunskl CMNet Üyesi

  @wingsaber tehlikeli atık mali sorumluluk sigortası yaptırılması gerekiyor. atık yönetimi yönetmeliği madde 16 da belirtiliyor. herhangi bir sigortacıdan yaptırabilirsin. daha sonra çevre il müdürlüğüne atıksahası için geçici depolama izni istediğine dari bir dilekçe yaz. çevre il müdürlüğü gelip inceler ve ne kadar depolayabileceğine dair bir yazı verir.
   
  Murat H. Ünsal bunu beğendi.
 3. Murat H. Ünsal

  Murat H. Ünsal CMNet Üyesi

 4. orcunskl

  orcunskl CMNet Üyesi

 5. Duygu Dilek

  Duygu Dilek CMNet Üyesi

  @wingsaberanlaşacağınız sigortacıya şunu söylemeyi unutmayın "2872 sayılı çevre kanunu ve ilgili yönetmelikler ile tehlikeli atık" ibaresi muhakkak bulunsun il çevre buna çok dikkat ediyor bilginiz olsun. bazı sigortacılar bilmiyor olabilir.
   
 6. nzafer

  nzafer CMNet Üyesi

 7. Ferhat Bağaç

  Ferhat Bağaç CMNet Üyesi

  Konu açılmışken sorayım bende.. tehlikeli atık almıyoruz biz.. firmanın bünyesinde de hic tehlikeli atık olusmadi.. ama tehlikeli atik depolama bölümü var.. Sigorta gerekli midir ?
   
 8. Duygu Dilek

  Duygu Dilek CMNet Üyesi

  eğer sahanız var ise sigorta zorunludur. tehlikeli atık oluşmuyor kanısına neden vardnız ki. örneğin birimlerde oluşan flüoresanlar tehlikeli atık olarak

  20 01 21

  Flüoresan lambalar ve diğer cıva içeren atıklar
  bu kodda biriktirlir
   
  orcunskl bunu beğendi.
 9. Ferhat Bağaç

  Ferhat Bağaç CMNet Üyesi

  Şu ana kadar hiç oluşmadı dedim illaki oluşur tabi
   
 10. Duygu Dilek

  Duygu Dilek CMNet Üyesi

  illaki oluşacaksa sizde illaki sigortayı yapmanız lazım :)
   
  Ferhat Bağaç bunu beğendi.
 11. mühendis

  mühendis CMNet Üyesi

  merhaba arkadaşlar. tehlikeli atık depolama izni için başvuru yapacağım. dilekçe yazdım. ama atık yönetim planını gecen hafta sundum. onaylanması için beklemem gerekır mı. yada bu zaman zarfında izin için başvuru yapabılır mıyım.
   
  çevremüh8 bunu beğendi.
 12. Emrah BOZKURT

  Emrah BOZKURT CMNet Üyesi

  tehlikeli atık depolama izni almak için alan etrafına ızgara yapılması gerektiğini duydum.
  konu ile ilgili bilgisi olan var mı?
   
 13. Hande Kursun

  Hande Kursun CMNet Üyesi

  Merhaba @EmrahCevre,

  Atığın özelliğine göre önlem almak en doğrusu olacaktır. Bu konuda şöyle bir ibare mevcut "Atık sahasında sızıntılar için toplama haznesi ve yönlendirme kanalları olmalı." Bu ülkemiz şartlarında ticarethanelerin tercih etiği bir yöntem olmuyor genelde.
  Dökülme - saçılmalara karşı önlem olarak bir toplama haznesi yaptırabilirsiniz. Sahanızın ve depolamakta olduğunuz atığın fiziksel şartlarına göre İl Çevre denetçilerinden farklı talepler gelebilmektedir. Sac veya benzeri malzemeden bir taşma tavası, dökülme durumunda atığı kolayca ayırabilmek için de tava üzerine bir de ızgara daha uygun fiyatlara yaptırabileceğiniz bir çözüm olacaktır. Bunlara ek olarak sahanın geçirimsiz olması almanız gereken bir diğer önlem.

  Merhaba @mühendis,

  Sizin soruya çok olmuş onay ve izinler alınmıştır diye tahmin ediyorum.
  Ayda 1000 kg üzerinde atık çıkıyorsa, tehlikeli atık geçici depolama izni başvurusunu AYP ile birlikte yapmakta fayda var, denetçi arkadaşlar gelip tek seferde tamamlamayı tercih ediyorlar.
   
 14. mühendis

  mühendis CMNet Üyesi

  merhaba, @Hande Kursun
  evet atık yönetim planı ile birlikte sundum tekrardan plan onaylandı muafiyetide almış oldum. teşekkür ederim :)
   

İlginizi Çekebilir

broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.