• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tehlikeli atık mali sorumluluk sigortası

cevmzt

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Çukurova
Merhaba Arkadaşlar ;

EK-2 listesi içerisinde olan maden ocağı için il Müdürlüğü Uygunluk yazısı için dilekçe verdim.Denetime geldiler.Başvuru esnasında Tehlikeli atık mali sorumluluk sigortasını istediler.Daha önce böyle bir uygulma yokmuş ama GFB başvuru sürecinde artık isteniliyor diye bilgi aktarıldı.Ocak taşeron firma tarafından işletecek,hammadde sağlayacak fabrikaya ve çalışma alanında sadece 2-3 araç çalışıcak aynı zamanda hammadde çıkarımı için paylayıcı madde kullanılacak.
sigorta şirketi ile görüştüm açıkçası nasıl olucağını onlarda çözemedi nasıl bir yol izlenilmeli bu konuda yardımcı olur musunuz ?

Merhaba,
Evet artık Uygunluk aşamasında talep ediliyor, formata bile alındı:
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Sigorta şirketinize "Tehlikeli Maddeler İçin Yaptırılacak Zorunlu Sorumluluk Sigortalarına İlişkin Tarife ve Talimatta Değişiklik Yapılmasına Dair Tarife ve Talimat"ı gönderin, artık birçok sigorta şirketi işlemin nasıl olduğunu biliyor aslında.
Taşeron firma işleteceği ve çevre izin sürecini yöneteceği için taşeron adına sigorta yaptırmanız gerekecek.

:komik::komik::komik: o nasıl oluyor.:D:D:D
Çevre izini Firmamız adına alınmak isteniliyor sigortayı taşeron firma üzerinden yapmak sıkıntı çıkarmaz mı. çevre izni başvuru esnasında

@mellis kara Bizim tarafımızdan işlemler olucak. Peki diyelimki sigorta oldu. Tehlikeli atık depolama sahası istemezler mi il çevre

@cevmzt Uygunluk denetiminde talep etmeleri gerekir normal koşullar altında. Ama sigorta şirketlerini bağlayan bir durum yok, bilgilerinizi verin size atık poliçesi düzenlerler.

@Melis Kara Sorunda orda fabrika ocağa 500 metre mesafede bize fabrikanın poliçesine dahil edin dediler sigorta şirketi dahil edilemez dedi.sanki atık sahasınıda bize yaptıracak il çevre :/

@cevmzt Yeni poliçe düzenlemek her zaman kolaya geliyor revize etmek yerine, ondandır.
Siz de "Tehlikeli Maddeler ve Tehlikeli Atık Zorunlu Mali Sorumluluk Poliçesi"ni ayrı olarak hazırlatın, problem yaratmaz İl Müdürlüğü'nde de.
Atık depolama alanı kısmını bilemem, ne derlerse o.

Kolay gelsin.

İyi günler TSE ile ilgili bir sorum olacaktı çekici , dorse ile ilgili yapılması gereken nelerdir?(atık taşıma aracı inceleme formunu inceledim ama çekici ile ilgili denk gelemedim ) birde bir araç plakası değişti diğeri yeni alındı(atık taşımak için araç lisansı ) bunun için çevreden başvuru kaydı oluşturduk ve ücreti yatırdık bundan sonraki aşama nedir ? @Melis Kara @Olgaç Sürmelihindi

Tehlikeli atık ve tehlikeli madde mali sorumluluk poliçesi yaptırmak istiyorsanız ben yenilerde yaptırdım numarasını verebilirim

Mny Yiğit Sigorta
(0328) 812 6363
Mali sorumluluk sigortaları için teklif alabilirsiniz :harika:

aynen 1000 tl biraz fazla olmuş paylaşmış olduğum adreste daha uyguna yaptırabilirsiniz