Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesi

Konu, 'Özel Teknik Konular' kısmında Sertaç Kelebek tarafından paylaşıldı.

 1. Sertaç Kelebek

  Sertaç Kelebek CMNet Üyesi

  Merhaba,

  Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesi başvurusunda bulunan veya belge sahibi olan firmalarda çalışan arkadaş var mıdır? Tecrübelerine ihtiyacımız var.

  Ekte paylaştığım mevzuata göre yürürlülük tarihi 01.09.2014'tür.
   
  tayfun aydın bunu beğendi.
 2. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Bildiğim kadarıyla tehlikeli madde güvenlik danışmanı olan firma henüz yok.
   
 3. realastala

  realastala CMNet Üyesi

  Danışmanlık bildiğim kadarıyla yok lakin ; Bununla ilgili olarak, Ulaştırma Bölge Müdürlüğünüzü arayabilirsiniz. Çünkü bu faaliyet belgesi, dolduran, paketleyen, yükleyen, gönderen, alıcı, boşaltan kapsamında olduğu için Ulaştırma Bakanlığının ve Bölge müdürlüklerinin birbirine zıt cevapları olabiliyor.Bu konuyla ilgili Ulaştırma Bakanlığını arayarak((0-312-2031000) Cemalettin Bey Dahili: 3920, Ufuk Bey Dahili: 3924 'den sektörünüzü belirterek bilgi alabilirsiniz.

  Bu Arada Danışmanlık için TUGEM'e (http://www.tugem.com.tr/) Başvurun
   
  Melih Coşar bunu beğendi.
 4. Tuğba Yeşil Ağca

  Tuğba Yeşil Ağca CMNet Üyesi

  Merhaba

  Bir sorum olacaktı Bizim Hammaddemiz Demir Çelik Fabrikalarından çıkan Baca tozunu 50 tonun üzerinde olduğu için bu tehlikeli madde faliyet belgesini alacakmıyız ?
   
 5. Aybike Alper

  Aybike Alper CMNet Üyesi

  Bursa Ekoloji Danışmanlık Endüstriyel Atık Taşımacılık San. Tic. Ltd. Şti. olarak bünyemizde Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı bulunmaktadır. Bu kapsamda bir süredir danışmanlık hizmeti vermekteyiz.
   
  Tuğba Yeşil Ağca bunu beğendi.
 6. realastala

  realastala CMNet Üyesi

  · Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesi alma süresi 1/9/2014 tarihinden 31/12/2014 tarihine ertelendi

  · Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı istihdam etme veya tehlikeli madde güvenlik danışmanından hizmet alma zorunluluğu 1/9/2014 tarihinden 30/06/2015 tarihine ertelendi
   
 7. Orhan_Yılmaz

  Orhan_Yılmaz CMNet Üyesi

  nerede yayınlandı bu? bilgi kaynağı neresi?
   
 8. Tuğba Yeşil Ağca

  Tuğba Yeşil Ağca CMNet Üyesi

  resmi gazetede yayınlandı
   
  Ali Can Dalgıç ve Orhan_Yılmaz bunu beğendi.
 9. cankayat

  cankayat CMNet Üyesi

  27 Ağustos 2014 tarihli resmi gazetede yayınlanmıştır.
   
 10. ibrahimduzen

  ibrahimduzen CMNet Üyesi

  belge için başvuru yapan var mı aramızda? süreç hakkında biraz bilgi verilebilirse güzel olur.
   
 11. Elmas Maden

  Elmas Maden CMNet Üyesi

  il çevre müdürlüğü kendilerinin inceleme formu vardı onu bize vermişlerdi bu belgeleri hazırlayın gelin diye (bahsi geçen belge ektedir). ancak farklı sebeplerden dolayı başvurumuz ertelendi. istenilen evrakların yanında "t" yazanlar taahütnamelerdir.
   

  Ekli Dosyalar:

 12. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Tehlikeli madde faaliyet belgesi için bu evrakı doldurup vermemiz yeterli mi?
   
 13. ibrahimduzen

  ibrahimduzen CMNet Üyesi

  ben belge başvurusu nasıl oluyor diye sormuştum(araç lisansı değil, üretim yapan işletmeler için), daha sonra çözümü bulunca da burayı boş bırakmayayım, belki birilerinin daha işine yarar diye düşündüm.

  Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesi düzenlenmesi yönergesinin ek-1 indeki dilekçe ve içerisinde istenen evraklarla ( Kuruluş Ticaret Sicil Gazetesi, Ticaret Odası Faaliyet Belgesi, Noter Onaylı İmza Sirküleri, Adli Sicil Belgesi ) birlikte bağlı bulunduğunuz Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Bölge Müdürlüğü’ne evraklarınızı iletiyorsunuz. Evrak tesliminde size, belge parası olarak 500 TL yatıracağınız hesap bilgilerini içeren bir evrak veriyorlar. O evrak ile paranızı Ziraat ya da Vakıfbank Şubesine elden yatırıp, dekontu ile evraklarınızı teslim ettiğiniz yere gidip belgenizi alıyorsunuz.
   
  L.Nergiz bunu beğendi.
 14. lizzie

  lizzie CMNet Üyesi

  dilekçe örneği elinizde var mı?
   
 15. katıger

  katıger CMNet Üyesi

  Tehlikeli atık tesisleri veya tehlikeli atık nakliye işini yapan firmalar almak zorunda mı ?
   
 16. H. Mustafa Pekçetin

  H. Mustafa Pekçetin CMNet Üyesi

  Tehlikeli Malların Karayolu ile Uluslararası Taşımacılığına İlişkin Avrupa Anlaşması (ADR) paralelinde hazırlanan “Tehlikeli Maddelerin Karayoluyla Taşınması Hakkında Yönetmelik” 24/10/2013 tarihli ve 28801 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak 01.01.2014 tarihinde yürürlüğe girmiştir.

  Söz konusu yönetmeliğin,”Yetki Belgesi Sahibi Olma Zorunluluğu” başlıklı 6. maddesinin 3.fıkrasında “Bu Yönetmelik ve ADR’ye göre tehlikeli maddelerin karayoluyla taşımacılığı alanında faaliyet gösteren, dolduran, yükleyen, gönderen, alıcı, boşaltan ve tank-konteyner/taşınabilir tank işletmecileri, bu faaliyet alanlarından biri veya birden fazlası için Bakanlığa başvurarak “Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesi” alması zorunludur. Bu kapsamda faaliyet belgesinin 1 Eylül 2014 tarihine kadar alınması zorunludur. Faaliyet Belgesi’nin bu tarih itibarı ile alınmamış olması halinde faaliyetlere müsaade edilmeyeceği belirtilmiştir.

  Bu çerçevede Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Tehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılık Düzenleme Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan ekteki “Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesi Düzenlenmesine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönerge” bakanlık tarafından 10.04.2014 tarihli ve 15341 sayılı onayı ile yürürlüğe girmiştir.
   
 17. realastala

  realastala CMNet Üyesi

  Ekteki örnekteki, kırmızı soru işaretli olan bölgeleri kendine göre doldurup,kutucuklardan Yönerge kapsamında hangisi oluyorsanız, ona bir check işareti atarak,ekleriyle beraber başvuru yapabilirsiniz.
   

  Ekli Dosyalar:

 18. H. Mustafa Pekçetin

  H. Mustafa Pekçetin CMNet Üyesi

   

  Ekli Dosyalar:

 19. lizzie

  lizzie CMNet Üyesi

  Arkadaşlar teşekkürler :)

  Arkadaşlar çimento fabrikaları sadece alıcı kısmına mı giriyor. bilen var mı?
   
 20. ibrahimduzen

  ibrahimduzen CMNet Üyesi

  @s.akgün benim tahminim alıcı ve boşaltan dır.
   

İlginizi Çekebilir

pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?
TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...
indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...